اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اعزام تیم‌های استقرار سریع هلال احمر به محل سانحه ریزش ساختمان در آبادان

اعزام تیم‌های استقرار سریع هلال احمر به محل سانحه ریزش ساختمان در آبادان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام تیم‌های بیمارستانی استقرار سریع (RDH) در محل سانحه ریزش ساختمان در آبادان خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین، مهدی ولی پور با اشاره احتمال ریزش بخش های دیگر ساختمان و  افزوده شدن مصدومان دیگر گفت: تیم های استقرار سریع به محل حادثه اعزام می شود.

ولی پور در ادامه با اشاره به ناپایداری بخش های دیگر ساختمان گفت: نگرانی درباره احتمال تخریب وجود دارد.

وی با اشاره به این که فعالیت ۳۱ تیم امدادی، واکنش سریع و ارتباطات رادیویی در محل حادثه ادامه دارد، گفت: ۱۳۶ نفر نیروی عملیاتی با استفاده از ۲۶ دستگاه خودروی امدادی در حال امدادرسانی به سانحه ریزش ساختمان در آبادان هستند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: افراد حادثه دیده در این سانحه تاکنون ۵۴ نفر بوده که شامل ۳۸ مصدوم و ۱۶ نفر فوت شده بر اساس اعلام وزیر کشور است.

وی افزود: افراد بستری در بیمارستان ۳ نفر هستند و علاوه بر این جستجو و نجات ۷ نفر از زیر آوار توسط سگ های آنست (جستجو) و دستگاه های الکترونیکی زنده یاب صورت گرفته است.

رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: اعلام آماده باش برای کمک به امدادرسانی توسط تیم های تخصصی آواربرداری از استان های بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، ایلام، کرمان و تهران صورت گرفته است.

ولی پور تصریح کرد: استفاده از ست های هیدرولیک و تجهیزات بتن بر برای سرعت بخشی به عملیات آواربرداری، فعال سازی تیم های بازپیوند خانواده برای حمایت از خانواده مفقودین، اعزام کارشناسان تخصصی از استان های بوشهر، لرستان و ایلام به همراه ۶۰ دستگاه تجهیزات ارتباط رادیویی بی سیم دستی و خودروی ارتباطات سیار برای ایجاد پوشش رادیویی تمامی نیروهای عملیاتی منطقه، اعزام تیم RDH به محل حادثه جهت پشتیبانی از فعالیت های درمانی از آسیب دیدگان احتمالی در منطقه حادثه دیده و اعزام تیم سحر جهت ارایه خدمات حمایت های روانی اجتماعی به خانواده های آسیب دیده از جمله اقدامات صورت گرفته توسط هلال احمر در محل سانحه است.


 

انتهای پیام/

 

 

 

کپی