اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

وزارت خارجه فلسطین جنایت صهیونیستها در نابلس را محکوم کرد

وزارت خارجه فلسطین جنایت صهیونیستها در نابلس را محکوم کرد

به گزارش ایران آنلاین، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین "جنایت نظامیان صهیونیست" در نابلس در به شهادت رساندن "غیث رفیق یامین" نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی را محکوم و آن را در ادامه روند کشتار جوانان فلسطینی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی دانست.

به گزارش امروز (چهارشنبه) پایگاه خبری "وفا" از فلسطین، این مرجع فلسطینی با صدور بیانیه ای تجاوزات خونبار و پی در پی ارتش رژیم صهیونیستی به شهرک‌ها، اردوگاه‌ها، روستاها و شهرهای فلسطینی و همچنین حملات شبه‌نظامیان شهرک‌نشین و عناصر مسلح تروریست یهودی علیه شهروندان فلسطینی را به‌شدت محکوم کرد و افزود: این اقدامات خصمانه در کرانه باختری و در سرزمین های اشغالی روزانه ده ها زخمی، بازداشت، تخریب اموال، سوزاندن و تخریب مساجد به جای می گذارد.

این بیانیه با اشاره به حوادث بامداد امروز در روستای عوریف در جنوب نابلس، بورین، برقه، خان اللبن، جنین، الخلیل و نابلس افزود: این حملات و جنایات اسرائیل در راستای اجرای پروژه های استعماری و یهودی سازی با هدف الحاق کرانه باختری اشغالی و تصرف بخش های بیشتری از این سرزمین و مصادره آن برای ادامه شهرک سازی و پراکنده کردن مناطق اسکان فلسطینیان و محاصره فلسطینیان با شهرکهای یهودی نشین صورت می گیرد، که این رویکرد رژیم صهیونیستی، همه فرصتها برای تشکیل کشور مستقل فلسطین با حق حاکمیت در محدوده جغرافیایی مشخص به پایتختی بیت المقدس  را از بین می برد.

این وزارتخانه "مسئولیت کامل و مستقیم عواقب جنایات نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست و پیامدهای آن در سرزمین های اشغالی به ویژه به مخاطره انداختن فرصت تحقق صلح را بر عهده رژیم صهیونیستی گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، «غیث رفیق یامین» نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی امروز طی یورش نظامیان صهیونیست به شرق نابلس به ضرب گلوله به شهادت رسید.

بر اساس این گزارش، نظامیان صهیونیست در حمایت از یورش شهرک نشینان به مقبره یوسف نبی (ع) برای انجام مراسم‌ تلمودی، امروز به این منطقه حمله کردند.

هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرده که در پی یورش نظامیان صهیونیست به شرق نابلس ۸۰ فلسطینی زخمی شدند.

در همین رابطه، گردان مقاومت جنین اعلام کرد که مجاهدان این گروه، نیروهای رژیم اشغالگر را به صورت مستقیم هدف قرار دادند که منجر به زخمی شدن شماری از آنها شده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین پیش تر اعلام کرده بودند که اجازه رژیم صهیونیستی به گروه‌های صهیونیستی افراطی به برگزاری مراسم‌های تلمودی در مسجد الاقصی و سایر اماکن مقدس اسلامی، اقدامی خطرناک است که نشان‌دهنده تخطی از اصول و ارزش‌های ما و تحریک احساسات ملت فلسطین است.

پیش از این نیز جنبش حماس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که اصرار اشغالگران و کادر رهبری رژیم صهیونیستی برای صدور مجوز راهپیمای پرچم برای شهرک‌نشینان، ریختن نفت بر روی آتش است و پیامدهای آن در زمینه تشدید تنش‌ها بر عهده رژیم صهیونیستی است.

مسیر این راهپیمایی از باب العامود عبور کرده و پس از طی کردن محله مسلمانان در قدس به دیوار براق می‌رسد.انتهای پیام/

 

کپی