اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

قیمت دلار کاهش یافت

قیمت دلار کاهش یافت

به گزارش ایران آنلاین،  نرخ دلار امروز (چهارشنبه، چهارم خرداد ماه ۱۴۰۱) در صرافی‌های بانکی با ۷۷ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۵ هزار و ۸۱۸ تومان معامله شد.

قیمت فروش یورو نیز در این صرافی‌ها در ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه امروز با۱۵۰ تومان افزایش نسبت به‌روز کاری گذشته برابر با ۲۸ هزار و ۲۳۹ تومان بود.

قیمت خرید هر دلار توسط صرافی‌های بانکی امروز ۲۵ هزار و ۵۶۱ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۷ هزار و ۹۵۸ تومان اعلام شد.

علاوه بر این، بهای خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۵ هزار و ۲۶۰ تومان و نرخ فروش آن ۲۵ هزار و ۴۸۹ تومان بود.

این در حالی است که نرخ خرید یورو در این بازار ۲۷ هزار و ۱۳۴ تومان و نرخ فروش آن نیز ۲۷ هزار و ۳۸۱ تومان اعلام شد.

همچنین، در سامانه نیما در معاملات امروز، حواله یورو به قیمت ۲۶ هزار و ۲۴۸ تومان فروخته و حواله دلار به بهای ۲۴ هزار و ۴۳۴ تومان معامله شد.

به گزارش ایرنا، افزایش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی از ابتدای سال ۱۴۰۰ شروع شد و خردادماه وارد کانال ۲۶ ‌ هزار تومان شد و نوسان قیمت‌ دلار در صرافی‌های بانکی ادامه یافت. قیمت دلار به طور مشخص ۲۴ آذرماه در کانال ۲۷ هزار تومان ثابت ماند. در روزهای سرد زمستانی نرخ ارز سیر نزولی را شروع کرد و پس از ۶ ماه دوباره به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت و در آخرین روزهای دی‌ماه مصادف با ۲۷ این ماه دوباره به کانال ۲۵ هزار تومان بازگشت.

سیر نزولی قیمت‌ها ادامه داشت تا اینکه در ۱۷ بهمن‌ماه در کانال ۲۴ هزار تومان نوسان داشت. با شروع سال جدید قیمت دلار در صرافی‌های بانکی در قیمت ۲۵ هزار تومان نوسان داشت و تمایلی به خروج از این کانال ندارد.


انتهای پیام/


 

کپی