اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تامین اعتبار برای احداث 21 یادمان شهدای گمنام خراسان جنوبی

تامین اعتبار برای احداث 21 یادمان شهدای گمنام خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی گفت: در دیدار با ریاست بنیاد حفظ آثارونشر ارزشهای دفاع مقدس کشور با تامین اعتبار لازم برای 21 یادمان شهدای گمنام که 12 مورد ان در دست ساخت است موافقت شد.

 به گزارش ایران آنلاین ، جواد قناعت صبح امروز در دیدار با اعضای سومین کنگره سرداران و154 شهید شهرستان بشرویه با بیان اینکه در حال حاضر  درگیر جنگی تمام عیار و ترکیبی هستیم اظهار داشت: باید با جهاد تبیین، دستاوردهای نظام را به همه معرفی کنیم و این جنگ سخت را هم با پیروزی پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه فراموش شدن یاد و نام شهدا و عدم برگزاری یادواره ها، به منزله فاصله گرفتن از اصول انقلاب اسلامی است افزود: هدف از برگزاری یادواره های شهدا، گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیزی است که با خون خود، کشور را بیمه کردند.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه  این یادواره ها هر چه خودجوش تر برگزار شوند، سریع تر انجام می شوند و بهتر هم نتیجه می دهند و برعکس شکل دستوری و دولتی، کار را به سختی پیش می برد افزود: از وظایف و تکالیف ما این است که نسل جدید را با افتخارات و ارزش های دفاع مقدس آشنا کنیم
قناعت گفت: یادواره ها و کنگره های بزرگداشت شهدا، هر چه مردمی تر باشند، اثرش برای نسل جوان بیشتر خواهد بود گرامیداشت یاد شهدا جای تقدیر دارد و همه ما باید تلاش کنیم تا حق مطلب را با برگزاری کنگره ای کامل و جامع ادا نماییم تا شرمنده خون شهدا نباشیم.
وی به دیدار روز گذشته خود با سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور اشاره کرد و گفت: در این دیدار مقرر شد با تأمین اعتبارات لازم، 21 یادمان شهدای گمنام استان که 12 مورد ان در دست ساخت می باشد، تا حدود یک سال و نیم آینده به بهره برداری برسد.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری کنگره شهدای بشرویه در شهریورماه سال جاری، خاطرنشان کرد: باید تلاش شود یادمان های شهدای گمنام شهرستان بشرویه تا زمان برگزاری کنگره به اتمام برسند و آماده بهره برداری شوند.
به گفته وی؛ وجود 154 شهید، 5 شهید گمنام و 10 مفقود الاثر در شهرستان بشرویه نشان از همراهی مردم بشرویه با نظام و انقلاب اسلامی دارد.
وی، جمع آوری خاطرات شهدا و آثار دفاع مقدس را از موضوعات بسیار مهم و ضروری خواند و اظهار داشت: خاطرات و آثار دفاع مقدس باید در اختیار نسل جوان قرار گیرد.

کپی