اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نهضت تامین نیروی انسانی شهرک های صنعتی استان البرزشکل می گیرد

نهضت تامین نیروی انسانی شهرک های صنعتی استان البرزشکل می گیرد

جلسه دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه صنعت ، تولید و اشتغال با اعضای هیات مدیره انجمن کاریابی های استان در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی البرز با حضور مدیرکل این دستگاه کلید خورد.

به گزارش ایران آنلاین ، این نشست که پیرو دستورات و تاکیدات صریح استاندار البرز در آخرین کارگروه اشتغال مبنی بر تامین نیروی انسانی مورد تقاضای شرکت های فعال در شهرک های صنعتی استان برگزار شد، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان از استقرار مراکز مشاوره شغلی و کاریابی در شهرک های صنعتی بویژه حضور و استقرار دو مرکز مشاوره شغلی و کاریابی در شهرک صنعتی اشتهارد خبر داد و گفت: هر چند دلایل متعددی در کمبود و ناتوانی تامین نیروی انسانی در برخی شهرک های صنعتی وجود دارد ، اما باید علاوه بر پیگیری مسائلی چون مسکن کارگری، امکانات ترابری و حمل و نقل عمومی ، مواردی چون استقرار مراکز مشاوره و کاریابی در شهرک های صنعتی استان و استفاده از روش های استاندارد تامین نیروی انسانی در این امر کمک گرفت.

عبدالله دارایی افزود:  در این جلسه مقرر شد با همکاری شرکت شهرک های صنعتی استان البرز  ، سازمان صمت و مجموعه کاریابی های فعال استان ، نهضت تامین نیروی انسانی شهرکهای صنعتی استان شکل بگیرد و دیگر شاهد کمبود نیروی کار در مراکز تولیدی و صنعتی نباشیم . البته که کارهای رسانه ای و فرهنگ سازی بخش مهمی از این اقدامات باید صورت گیرد.

 عبدالله دارایی در ادامه خاطر نشان کرد:  اینکه گفته می شود درباره ترویج فرهنگ کار در سالهای اخیر هم توسط دستگاه های فرهنگی و هم توسط مردم کوتاهی شده است ، کلام درستی است و نسل جدید امروز تمایلی به کار حتی در مجموعه های برند هم ندارد و این در دارز مدت کشور را با بحران نیروی انسانی ماهر مواجه می کند.

دارایی در پایان گفت :امیدواریم نیروهای متخصص و مهارت دیده در خط مقدم تولید برای کشور عزیزمان خدمت کنند . 

کپی