اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

آماده‌باش مقاومت فلسطین و هشدار به صهیونیست ها

آماده‌باش مقاومت فلسطین و هشدار به صهیونیست ها

به گزارش ایران آنلاین، مقاومت فلسطین در آستانه برگزاری «راهپیمایی پرچم» شهرک‌نشینان صهیونیست در قدس اشغالی، به منظور آمادگی برای رویارویی نظامی احتمالی با رژیم اشغالگر صهیونیستی نیروهای خود را به حالت آماده‌باش کامل درآورده است.

برخی منابع در مقاومت فلسطین گفته اند که فرماندهان مقاومت اظهارنظرهای سران دشمن صهیونیستی در مورد شهر قدس را به دقت پیگیری می‌کنند و تصمیم واضح و روشنی برای مقابله با اقدامات تحریک‌آمیز شهرک‌نشینان اشغالگر از جمله راهپیمایی پرچم در شهر قدس و عبور آن از محله اسلامی و باب العامود و تعرض جمعی به مسجد الاقصی اتخاذ کرده‌اند.


بر پایه اعلام مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این منابع تاکید کردند که مقاومت تحرکات دشمن صهیونیستی در نوار غزه از جمله پروازهای گسترده پهپادهای جاسوسی و هجومی دشمن در آسمان مناطق مختلف این باریکه را نیز زیر نظر دارد و نیروهای خود را برای هرگونه درگیری و رویارویی احتمالی با دشمن به حالت آماده‌باش درآورده است.
مقاومت فلسطین به طرف‌های واسطه ابلاغ کرده که دشمن صهیونیستی در حال پیش بردن اوضاع به سمت درگیری جدید است.

مقاومت فلسطین تاکید کرده است که بی‌تردید طرح‌های دشمن برای تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی و زمینه‌سازی برای تخریب آن را به شکست خواهد کشاند.
گروه‌های مقاومت فلسطین در پیامی به طرف‌های واسطه اعلام کرده‌اند که به هر بهایی که شده، جلوی برگزاری راهپیمایی پرچم شهرک‌نشینان در محله‌های اسلامی قدس را خواهند گرفت.

گروه‌های مقاومت فلسطین سه‌شنبه شب در بیانیه‌ای با هشدار به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای هتک حرمت مسجدالاقصی توسط شهرک نشینان، اعلام کردند «شمشیر قدس» همچنان در غلاف نرفته است.

این گروه‌ها اعلام کردند که اجازه رژیم صهیونیستی به گروه‌های صهیونیستی افراطی به برگزاری مراسم‌های تلمودی در مسجد الاقصی اقدامی خطرناک است که نشان‌دهنده تخطی از اصول و ارزش‌های ما و تحریک احساسات ملت فلسطین است.

گروه‌های مقاومت فلسطین همچنین به رژیم صهیونیستی در مورد درخواست‌ها برای تخریب قبه الصخره و ساخت معبد موهوم هشدار دادند.

مقاومت فلسطین تاکید کرده است که دعوت به تخریب قبه الصخره آتشفشان خشم فلسطینیان و همچنین کشورهای اسلامی و عربی را منفجر خواهد کرد.

گروه‌های فلسطینی همچنین خواستار گسترش و تشدید تظاهرات و بسیج عمومی در دفاع از مسجد الاقصی، مقدسات و ضرورت بسیج افکار عمومی برای خنثی کردن این توطئه‌های شوم شد.

مقاومت فلسطین در بیانیه خود رژیم صهیونیستی را مسئول کامل عواقب تخریب بخش‌هایی از پلکان تاریخی مسجد ابراهیمی در الخلیل دانستند که در راستای اقدامات جنایتکارانه یهودی سازی و حمله آشکار به مقدسات فلسطین است.

در پایان این بیانیه آمده است: ما تاکید می‌کنیم که همیشه برای واکنش به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در آمادگی کامل به سر می‌بریم.

پیش از این نیز جنبش حماس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که اصرار اشغالگران و کادر رهبری رژیم صهیونیستی برای صدور مجوز راهپیمایی پرچم برای شهرک‌نشینان ریختن نفت بر روی آتش است و پیامدهای آن در زمینه تشدید تنش‌ها بر عهده رژیم صهیونیستی است.

مسیر این راهپیمایی از باب العامود عبور کرده و پس از طی کردن محله مسلمانان در قدس به دیوار براق می‌رسد.انتهای پیام/


 

کپی