اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
معاون درمان وزارت بهداشت در بازدید از بیمارستان های آبادان خبر داد؛

بهبود و ترخیص ۲۸ مصدوم حادثه متروپل

بهبود و ترخیص ۲۸ مصدوم حادثه متروپل

به گزارش ایران آنلاین،  معاون درمان وزارت بهداشت از ترخیص و بهبود ۲۸ مصدوم حادثه متروپل در آبادان خبر داد و گفت: تمام تلاش کادر درمان برای رسیدگی به مصدومان این حادثه به کار گرفته شده است.

 سعید کریمی، در سفری ویژه به استان خوزستان از ساختمان متروپل، بیمارستان شهیدبهشتی و آیت‌الله طالقانی آبادان و نیز بیمارستان مادر رامهرمز بازدید کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت در این سفر که به دلیل شرایط نامساعد جوی، از طریق زمینی انجام شد، روند خدمت‌رسانی گروه‌های درمانی به مصدومان و بیماران این حادثه را مورد بررسی قرار داد.

وی پس از بازدید از مراکز درمانی اظهار کرد: خوشبختانه بیشتر مصدومان بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص شده و تنها یک مصدوم حادثه ساختمان متروپل آبادان در بخش مراقبت‌های ویژه و سه نفر در  بخش‌های عادی بستری هستند.

کریمی گفت: امیدوار هستیم که تعداد فوتی‌ها و مصدومان بیش از این نباشد هر چند که با توجه به شدت حادثه و آواربرداری کامل، امکان تغییر این آمار وجود دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: همه تلاش کادر درمان در آبادان به کار گرفته شده و امکانات بسیج شده است و از نظر خدمات‌رسانی، تخصص‌های لازم و تجهیزات هیچ مشکلی در منطقه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه تمام امکانات لازم در آبادان وجود دارد ما هم در وزارت بهداشت برای اطمینان، تجهیزات بیشتری را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی آبادان قرار دادیم.

دکتر کریمی با تاکید براینکه هیچ مشکلی برای درمان مصدومان نداریم، تصریح کرد: به همه تلاشگران بیمارستان، نیروهای امداد، همکاران اورژانس و سایر ارگان‌های امدادگر که در این شرایط با روحیه جهادی در حال آواربرداری هستند خدا قوت می‌گویم.

معاون درمان وزارت بهداشت همچنین در این سفر با حضور در رامهرمز از بیمارستان مادر این شهرستان بازدید کرد.

دکتر کریمی ابتدا از بخش‌های مختلف این بیمارستان بازدید و ضمن گفت‌وگو با پرسنل شاغل، روند ارائه خدمات به بیماران در بخش های گوناگون از جمله اورژانس، اتاق عمل و دیگر بخش‌های درمانی را مورد بررسی قرار داد.

وی همچنین از ساختمان جدید اورژانس بیمارستان و ساختمان در حال احداث برای سی‌تی‌اسکن و ام‌آرآی این مرکز درمانی نیز بازدید و دستورات لازم‌جهت تسریع در فرایند تکمیل آن را صادر کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی فضای جدید ساختمان اورژانس بیمارستان مادر، ارائه خدمات در این بیمارستان به سطح مطلوبی خواهد رسید.انتهای پیام/


 

کپی