اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رییس سازمان انرژی اتمی:

گسترش مدارس انرژی اتمی و پرورش نخبگان در دستور کار است

گسترش مدارس انرژی اتمی و پرورش نخبگان در دستور کار است

به گزارش ایران آنلاین، رئیس سازمان انرژی اتمی بر گسترش مدارس این سازمان با هدف پرورش نخبگان در صنعت هسته‌ای کشور تاکید کرد.

 محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود به موضوع گسترش مدارس انرژی اتمی با هدف پرورش نخبگان در صنعت هسته‌ای کشور اشاره کرد و گفت: در ایام برگزاری آزمون مرحله اول ورود به مدارس انرژی اتمی، از مدارس دخترانه و پسرانه انرژی اتمی در تهران بازدید کردم و با اولیاء محترم دانش‌آموزان از نزدیک به گفتگو پرداختم.

وی ادامه داد: سازمان انرژی اتمی با توجه به مسئولیت اجتماعی خود و نگاه آینده‌نگر در موضوع تربیت نیروی انسانی متخصص، حساسیت‌های ویژه‌ای در مسیر گسترش کمی و کیفی آموزش در مدارس وابسته به این سازمان دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: لازم است از هم اکنون به فکر آینده‌سازان این جامعه باشیم. تعداد زیادی از دانش‌آموختگان مدارس انرژی اتمی در المپیاد و کنکور و آزمون‌های مختلف رتبه‌های خوبی می‌آورند و ما باید گام تکمیلی در تربیت نیروی متخصص را برداریم. این گام حضور نخبگان و دانش آموزان تحصیل‌کرده مدارس ما در بدنه فعالیت‌های اصلی صنعت هسته‌ای است.

اسلامی با تاکید بر اینکه پرورش نخبگان در دستور کار موسسه آموزشی و فرهنگی صنعت هسته‌ای قرار دارد، عنوان کرد: هم مقاطع تحصیلی را در مدارس انرژی اتمی گسترش می‌دهیم  و هم با شروع سال تحصیلی جدید برای شهرهایی که ظرفیت آموزشی داریم ولی تاکنون اقدام نکردیم، مدارس انرژی اتمی را تأسیس خواهیم کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فناوری هسته‌ای گستره‌ای از ظرفیت‌های رو به گسترش را دارد؛ بنابراین برای جذب استعدادهای برتر نباید از هیچ کوششی فروگذار کنیم و فعال‌تر از گذشته برنامه‌‎ریزی و اقدامات لازم را انجام دهیم.

 

انتهای پیام/


 

کپی