اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

نمایندگان به دیدار رهبر انقلاب می‌روند/جلسه آینده مجلس ۲۲ خردادماه

نمایندگان به دیدار رهبر انقلاب می‌روند/جلسه آینده مجلس ۲۲ خردادماه

به گزارش ایران آنلاین،  اعضای جدید هیات رییسه مجلس شورای اسلامی که در سومین سال مجلس یازدهم با رای نمایندگان انتخاب شدند، سوگند یاد کردند.

 در جلسه علنی روز چهارشنبه( چهارم خردادماه ۱۴۰۱) مجلس شورای اسلامی انتخابات هیات رییسه مجلس در دستور کار قرار گرفت و پس از انتخاب رییس، نواب رییس، دبیران و ناظران، اعضای جدید هیات رییسه سوگند یاد کردند.

متن سوگند هیات رییسه به این شرح است:

«من به عنوان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در برابر قرآن مجید به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که حداکثر توان خودرا برای اجرای آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مراعات بی‌طرفی کامل در انجام وظایف بکار گیرم و از هرگونه اقدام مخالف آیین‌نامه اجتناب نمایم».

در این انتخابات پس از رای گیری که به صورت کاغذی انجام شد، محمدباقر قالیباف با ۱۹۴ رای موافق از مجموع ۲۸۱ رای اخذ شده برای سومین سال بر کرسی ریاست تکیه زد.

همچنین بر اساس آراء عبدالرضا مصری(  ۱۶۸ رای)، علی نیکزاد ( ۱۶۸رای) به عنوان نایب رییسان مجلس انتخاب شدند.

به دلیل اینکه آرای نایب رییسان برابر بود، قالیباف قرعه کشی انجام داد تا نایب رییس اول و دوم انتخاب شوند، در این قرعه کشی نیکزاد به عنوان نایب رییس اول انتخاب شد.

با برگزاری انتخابات هیات رییسه اجلاسه سوم سیدنظام موسوی با ۱۵۳ رای ،علیرضا سلیمی با ۱۴۶ رای و محمدرضا دشتی اردکانی با ۱۳۹ رای برای ناظری مجلس انتخاب شدند.

علاوه بر این سید محسن دهنوی با ۱۶۵ رای، حسینعلی حاجی دلیگانی با ۱۱۰ رای، محمد رشیدی با ۱۰۱ رای، علی کریمی فیروزجایی با ۱۰۱، احمد امیرآبادی با ۹۸ رای و علی نادری با ۸۹ رای برای دبیری مجلس در اجلاسیه سوم انتخاب شدند.انتهای پیام/

 

 

 

کپی