اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
در آئین اختتامیه همایش ملی جلوه‌های جهادی مطرح شد:

اسطوره‌های دفاع مقدس، الگوهای بارز مدیریت جهادی هستند

اسطوره‌های دفاع مقدس، الگوهای بارز مدیریت جهادی هستند

استاندار آذربایجان شرقی در اختتامیه همایش ملی جلوه های جهادی شهیدان مهدی باکری و حاج قاسم سلیمانی که با حضور نمایند ولی فقیه استان، شهردار تهران و جمعی از مسئولان استانی صورت گرفت، گفت: گفتمان امام و رهبری در مکتب انقلاب، باید چراغ راه همه ما باشد.

به گزارش ایران آنلاین، عابدین خرم در این مراسم ضمن گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر تصریح کرد: شهیدان سرافراز شهید باکری و شهید سلیمانی، بندگی خدا کردن و تعبد در مقابل امامت و ولایت و خدمت به مردم را به ما یادآوری کردند.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم به تبیین ویژگی های مدیریت جهادی پرداخت و گفت: هویت‌بخشی به نیروی انسانی، هوشمندی، هدفمندی و آینده نگری از مولفه های مدیریت جهادی است. 
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و محکومیت ترور پاسدار مدافع حرم در تهران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری، شهید باکری را معجزه انقلاب و سردار سلیمانی را انسانی با ویژگی‌های شجاعت، دلیری و مدیریت نامیده اند، تصریح کرد: بزرگترین افتخار و قدرت مدیریتی این شهدای والامقاوم، نافذ بودن آنها در دل هاست.
امام جمعه تبریز تأکید کرد که همه مدیران ما باید بدانند که مدیریت و مسئولیت آنها سنگری در جنگ نرم است و باید با هوشیاری و شناخت اهداف و موقعیت دشمن، هوشمندانه در جهت انجام وظایف و رسالت خویش گام بردارند
شهردار تهران نیز در این همایش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و 8 سال دفاع مقدس گفت: سالروز آزادسازی خرمشهر نماد افتخار و عظمت رزمندگان اسلام است.
علیرضا زاکانی با اشاره به اینکه شهیدان باکری و سردار سلیمانی، دارای معجزه اخلاق بودند، افزود: یکی از ویژگی‌های مشترک شهدا را تدبر، تفکر و برنامه محوری دانست.
وی در ادامه درباره مشکلات کلانشهر ها نیز اظهار داشت: رفع مشکلات و موانع زیست در کلانشهرها نیازمند برنامه‌ریزی و مدیریت اثربخش است تا به این ترتیب مسائلی همچون گره های ترافیکی، مدیریت پسماند، آلودگی ها، جلوه های بصری و نمای شهری و ... حل و فصل شود.
شهردار کلانشهر تبریز نیز در این مراسم با بیان اینکه چنین همایشی علاوه بر بزرگداشت شهدا محفلی علمی محسوب می شود، گفت: اگر بتوانیم سیره علمی و اخلاقی شهید آقا مهدی باکری و شهید حاج قاسم سلیمانی را به درستی بیان کنیم، در این زمینه توانسته‌ایم موفقیت‌هایی به دست آوریم.
یعقوب هوشیار با اشاره به اینکه مدیریت اخلاقی و جهادی در سیره حضرت رسول اکرم (ص) و در سیره امیرالمومنین حضرت علی (ع) دیده می شود، افزود: ظلم ستیزی، فسادستیزی، تلاش و پشتکار از راهبردهای مدیریت جهادی شهیدان باکری و سلیمانی است.
وی از شهرداری ها به عنوان یکی از جبهه های نخست مدیریت جهادی نام برد و اضافه کرد: باید برنامه‌های مدیریت شهری را با پیوست فرهنگی پیش ببریم تا به این ترتیب مانع از اسراف و فاصله‌‎گیری سیمای شهر از المان ها و مبلمان‌های غیرایرانی و غیراسلامی شویم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که همه مدیران شهرهای کشور بتوانند ادامه دهنده راه شهیدان والامقام در عرصه مدیریت جهادی باشند.
گفتنی است در این همایش شهردار نیز حضور داشت. همایش جلوه های جهادی شهیدان باکری و سردار سلیمانی در مدیریت شهری در محورهای مدیریت شهری شهروند مدار، عدالت محوری، برنامه محوری، مدیریت بحران، مدیریت یکپارچه و آینده پژوهی و .... با پذیرش 175 مقاله و معرفی 5 اثر برتر به کار خود پایان داد.

کپی