اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
روایت سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از جلسه مشترک با وزیر اقتصاد:

خاندوزی: پیمانکار اتصال گمرک به سامانه تجارت از وظایف خود استنکاف کرده است

خاندوزی: پیمانکار اتصال گمرک به سامانه تجارت از وظایف خود استنکاف کرده است

به گزارش ایران آنلاین، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه مشترک با وزیر اقتصاد و دارایی گفت: طبق گزارش خاندوزی پیمانکار راه اندازی اتصال گمرک به سامانه تجارت از عمل به تعهدات خود استنکاف کرده است.

علی خضریان در توضیح نشست روز سه‌شنبه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره آخرین وضعیت راه اندازی سامانه تجارت و اتصال گمرک به این سامانه برگزار شد به خبرنگاران گفت: بر اساس گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی، پیمانکار فعلی این سامانه به دلیل ضعف حقوقی موجود در قرارداد فی مابین نهاد حاکمیتی این شرکت که در گذشته منعقد شده از عمل به تعهدات خود تاکنون استنکاف کرده و در مقاطعی موانع امنیتی را بر سر راه این سامانه ایجاد نموده است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس بررسی‌های معماری شبکه و نرم افزار، این سامانه نیز از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و امکان به روز رسانی سریع بر اساس قوانین و آیین نامه‌های جدید و همچنین شرایط روز گمرک و اقتصادی را ندارد و پیمانکار نیز همکاری لازم را در این زمینه انجام نداده و از ارائه پشتیبانی مطلوب سرباز زده است. لذا این مشکلات مانع نهایی شدن این سامانه و اتصال همه بخش‌ها به آن شده است.

خضریان یادآور شد: در این نشست مقرر شد پیمانکار جدیدی پروژه سامانه جامع تجارت را بازطراحی کرده و آن را ظرف مدت کوتاهی آماده نماید. همچنین جلسه مقرر شد با استفاده از ابزارهای قانونی موجود و پیش‌بینی‌های لازم در قرار داده فعلی شرکت پشتیبان فعلی را ملزم به تمکین و ارائه خدمات کرده تا کشور در مسیر شفافیت و ارائه خدمت دچار مشکل نشده و مسیر کار گمرکات با خلل  همراه نشود.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: در این نشست تصمیمات لازم برای نحوه همکاری با پیمانکار فعلی نیز در مراجع بالای ذیربط اتخاذ شده و به وزارت اقتصاد اعلام شود و کمیسیون اصل ۹۰ نیز گزارش کاملی در این خصوص تدوین و ضمن تقدیم آن به مراجع بالا در جلسه علنی مجلس نیز قرائت نماید.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت سامانه جامع تجارت، کمیسیون اصل ۹۰ با جدیت تا حصول نتیجه کامل و اجرای نهایی آن موضوع را دنبال کرده و جلسات کمیسیون با قوه قضاییه و رئیس جمهور و سازمان‌ها و بخش‌های مرتبط تداوم خواهد داشت.انتهای پیام/


 

کپی