اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد؛

افزایش دو برابری ارسال کالاهای اساسی به سراسر کشور

افزایش دو برابری ارسال کالاهای اساسی به سراسر کشور

به گزارش ایران آنلاین، شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: میزان حمل‌ونقل و ارسال کالاهای اساسی از بنادر جنوبی و شمالی کشور به اقصی‌نقاط کشورمان از ابتدای سال ۱۴۰۱ با افزایش بیش از دوبرابری نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ به یک میلیون و ۲۶۹ هزار تن رسید.

 این شرکت به‌عنوان تأمین کننده محصولات راهبردی کشاورزی در دو ماه ابتدایی امسال توانست نسبت به ارسال یک میلیون و ۲۶۹ هزار تن انواع کالاهای اساسی شاملِ گندم، برنج و روغن خام به ۳۱ استان کشور اقدام کند.

بر اساس این گزارش، در فروردین ‌و اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰، میزان حمل‌ونقل محصولات راهبردی از بنادر به مراکز و تأسیسات ذخیره‌سازی ۵۷۰ هزار تن بود، اما با توجه به برنامه‌ریزی به عمل آمده، این شرکت امسال در همین مدت توانست این میزان را ۱۲۳ درصد افزایش داده و به رکورد جدیدی در زمینه جابه‌جایی این محصولات برسد.

بندر امام، بندرعباس، بندر چابهار، بندر انزلی و بندر امیرآباد از جمله مبادی ورودی کالاهای اساسی به کشور هستند که در این میان، ارسال کالا از مبدأ بندرعباس به نقاط مختلف کشور از ابتدای سال جاری با رشد ۸ برابری نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته به ۳۷۳ هزار تن رسید.

بندر امام به‌عنوان مبدأ اصلی ورود کالاهای اساسی به کشور با رشد ۸۴ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ با ارسال ۵۵۲ هزار تن کالا بین بنادر در کشور رکورددار بوده است، ضمن این که ارسال محصولات راهبُردی از بندر انزلی ۹۳ درصد، از بندر چابهار ۶۱ درصد و از بندر امیرآباد ۸ درصد رشد داشته است.

گفتنی است؛ تأمین کالاهای اساسی در قالب محصولات کشاورزی یکی از مأموریت‌های شرکت بازرگانی دولتی ایران است و این شرکت با تلاش شبانه‌روزی از طریق رصد بازارهای بین‌المللی و داخلی و رعایت صرفه و صلاح کشور به‌منظور خرید این محصولات، تمام توان خود را به کار گرفته تا جمهوری اسلامی ایران از ضریب بالایی در حوزه امنیت غذایی برخوردار باشد.


انتهای پیام/


 

 

کپی