اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نمایندگان آبادان خواستار ورود دادستانی کل کشور به پرونده حادثه متروپل شدند

نمایندگان آبادان خواستار ورود دادستانی کل کشور به پرونده حادثه متروپل شدند

به گزارش ایران آنلاین، -نمایندگان مردم آبادان خواستار بررسی همه جانبه موضوع و تشخیص مقصران حادثه متروپل آبادان از سوی دادستانی کشور خواستار شد.

سیدمحمد مولوی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز -سه شنبه سوم خرداد - مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: درگذشت جمعی از همشهریان عزیزم را تسلیت عرض می‌کنم و از ابراز همدردی همه همکاران عزیز به ویژه جناب دکتر قالیباف تقدیر و تشکر می‌کنم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینک که حادثه غم‌انگیز ریزش ساختمان متروپل مردم نجیب آبادان را عزادار و داغدار کرد، آیا وقت آن نرسیده است که فریاد مظلومیت آبادان شنیده شود. خوزستان، آبادان وخرمشهر درگیر عبدالخاطی‌ها است.

وی بیان داشت: فساد در آبادان و خرمشهر بیداد می‌کند، چقدر فریاد بزنیم از دستگاه قضا انتظار داریم مسببین این حادثه و کسانی که منجر به این حادثه شده‌اند را شناسایی و با جدیت پیگیری و اقدام کند. آبادان انتظار انجام همین حداقل‌ها است.

همچنین  در این نشست مجتبی محفوظی در تذکر شفاهی گفت: سلام بر آبادان زخمی و خونین، آبادان ناآبادی که علی الظاهر قرار نیست زخم هایش التیام یابد، چرا که هر روز شاهد مصیبت عظمایی هستیم.

نماینده مردم آبادان بیان داشت: آنچه امروز خون و اشک آبادانی ها را سرازیر کرده حاصل بی تدبیری های مدیریت 34 ساله است؛ از پایان جنگ تحمیلی تا به امروز.

وی با اشاره به موضوع حادثه ساختمان متروپل آبادان مطرح کرد: آنچه که وزارت کشور باید سریعاً اقدام کند؛ اول تسریع در آواربرداری و خارج کردن افراد محبوس در زیر آوار ضمن حفظ ایمنی کامل است. دومبررسی همه جانبه موضوع و تشخیص عاملان و مقصران حادثه.

وی از دادستانی کل کشور خواست ضمن بررسی ابعاد حادثه، نسبت به متخلفین و مقصران برخورد قاطع کند.

محفوظی تصریح کرد: ان شالله روزی برسد که با حمایت مجلس انقلابی و دولت مردمی شاهد تکرار اینگونه حوادثه تلخ و غم انگیز نباشیم.انتهای پیام/

 

کپی