اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد؛

انتقال ۳۳ مصدوم حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان به مراکز درمانی

انتقال ۳۳ مصدوم حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان به مراکز درمانی

به گزارش ایران آنلاین، سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: تاکنون ۳۳ مصدوم حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و اجساد ۱۰ نفر نیز به دانشگاه علوم پزشکی آبادان تحویل داده شده است.

مجتبی خالدی با اشاره به حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان گفت: بر اساس اظهارات شاهدان عینی، حدود ۵۰ نفر در این ساختمان محبوس شده اند که تلاش برای آواربرداری و نجات جان محبوس شدگان و مصدومان احتمالی ادامه دارد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۵۰ دستگاه آمبولانس، یک فروند بالگرد اورژانس هوایی، ۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۰۰ تخت بیمارستانی در آبادان آماده ارائه خدمات به مصدومان احتمالی این حادثه هستند. همچنین ۱۰ دستگاه آمبولانس جدید از استانهای فارس، لرستان و ایلام به آبادان اعزام شده اند تا جایگزین ۱۰ آمبولانس اعزامی از اهواز شوند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه در این حادثه حدود ۳۰ درصد از ساختمان متروپل فرو ریخته است، گفت: در صورت وزیدن باد شدید، احتمال فرو ریختن بخش دیگری از این ساختمان وجود دارد. در حال حاضر اقدامات امدادی و بهداشتی و درمانی به طور کامل انجام شده و تنها نیاز کنونی این حادثه، تسریع در عملیات آواربرداری است.

به گزارش ایرنا، بخش‌هایی از ساختمان بزرگ «متروپل» در خیابان امیری آبادان، روز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ فرو ریخت که تاکنون ۱۰ فوتی و ۳۳ مصدوم داشته است.انتهای پیام/

کپی