اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

روسیه یک پایگاه نظامی در منطقه خرسون تاسیس می‌کند

روسیه یک پایگاه نظامی در منطقه خرسون تاسیس می‌کند

خبرگزاری ریانوستی گزارش داد که مدیریت منطقه «خرسون» اوکراین که از سوی روسیه منصوب شده، از مسکو می‌خواهد یک پایگاه نظامی در این منطقه ایجاد کند.

به گزارش ایران آنلاین،  خبرگزاری ریانوستی گزارش داد که مدیریت منطقه «خرسون» اوکراین که از سوی روسیه منصوب شده، از مسکو می‌خواهد یک پایگاه نظامی در این منطقه ایجاد کند.

به گزارش ایرنا، کیریل استرموسوف معاون اداره منطقه خرسون به خبرگزاری ریانوستی گفت: باید یک پایگاه نظامی روسیه وجود داشته باشد.

وی افزود:ما خواهان این مساله هستیم و این چیزی است که همه مردم می خواهند. این (پایگاه) لازم و تضمین کننده امنیت منطقه و ساکنانش است.

روسیه در عملیات تهاجمی به اوکراین منطقه خرسون را که در مجاورت شبه جزیره کریمه قرار دارد، تصرف کرد. مسکو از زمان درگیری قبلی بین دو کشور در سال ۲۰۱۴میلادی کنترل کریمه را در دست دارد.

مسکو دولت جدیدی در خرسون منصوب کرده و روبل را به عنوان ارز رایج آن معرفی کرده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس در شرق اوکراین به رسمیت شناخت و سه روز بعد در پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) اقدام نظامی را به نام "عملیات ویژه نظامی"، علیه اوکراین آغاز و روابط پرتنش مسکو - کی‌یف را وارد مرحله رویارویی نظامی کرد.


انتهای پیام/


 

 

کپی