اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رئیس جمعیت هلال احمر خبرداد:

تداوم عملیات جست‌ وجو در ساختمان متروپل آبادان/۱۱۲ نجاتگر در محل حادثه هستند

تداوم عملیات جست‌ وجو در ساختمان متروپل آبادان/۱۱۲ نجاتگر در محل حادثه هستند

به گزارش ایران آنلاین، رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تمام توان عملیاتی و لجستیکی جمعیت هلال احمر برای تسریع در امر نجات حادثه‌دیدگان بسیج شده است و در حال حاضر ۲۳ تیم شامل ۱۱۲ نفر  در حال انجام عملیات جست‌ وجو در طبقات زیرین ساختمان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر پیرحسین کولیوند با تاکید بر تداوم عملیات امدادرسانی در آبادان و فعالیت شبانه روزی نیروهای جمعیت هلال احمر گفت:  در حال حاضر ۲۳ تیم شامل ۱۱۲ نفر  در حال انجام عملیات جست‌وجو و نجات در طبقات زیرین ساختمان هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر که خود برای مدیریت میدانی عملیات در خوزستان بسر می برد، خاطر نشان کرد: با تلاش نجاتگران هلال احمر تا این لحظه پیکر ۹ جان‌باخته رهاسازی شده است و با توجه به فوت یک نفر در بیمارستان مجموع قربانیان تا این لحظه به ۱۰ نفر رسیده است. ۳۲ نفر نیز مصدوم شدند.

وی افزود: ۷ نفر از زیر آوار توسط سگ های آنست (جست‌وجو) و دستگاه های الکترونیکی زنده یاب جمعیت هلال احمر نجات یافتند.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: تمام توان عملیاتی و لجستیکی جمعیت هلال احمر برای تسریع در امر جست‌وجو و نجات حادثه‌دیدگان بسیج شده است و بسیاری از استان‌ها نیز اعلام آمادگی برای حضور در منطقه را دارند.

بخش‌هایی از مجتمع ۱۱ طبقه متروپل در خیابان امیری آبادان حوالی ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه دیروز (دوشنبه ۲ خرداد) فرو ریخت و این حادثه تاکنون ۱۰ کشته و ۳۵ مجروح برجا گذاشته است.  


انتهای پیام/


 

 

کپی