اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

وزیر اقتصاد: «آسان سازی دریافت مجوز کسب و کار» اولویت وزرات اقتصاد است

وزیر اقتصاد: «آسان سازی دریافت مجوز کسب و کار» اولویت وزرات اقتصاد است

به گزارش ایران آنلاین، وزیر امور اقتصاد و دارایی بیان اینکه مساله استعلامات برای دریافت مجوز کسب و کار فرایندهای زمان‌بر و خسته کننده اداری داشت،گفت: «آسان سازی دریافت مجوز کسب و کار» اولویت وزرات اقتصاد است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در نشست علنی امروز- سه شنبه ۳ خرداد- مجلس شورای اسلامی در روند بررسی دومین گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل(۴۴) قانون اساسی در مورد ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در اجرای ماده(۷) قانون اجرای سیاست های کلی اصل(۴۴) قانون اساسی در مجلس حضور یافت و با ارائه گزارش وزراتخانه متبوع خود گفت: از تعامل و همکاری سازنده مجلس شورای اسلامی در تصمیمات و سیاست‌های اقتصادی دولت، تقدیر و تشکر ستاد اقتصادی دولت را ابلاغ می کنم به طور خاص ما در وزارت اقتصاد، رویداد بررسی دو دهه کارنامه خصوصی‌سازی را داشتیم که با همکاری و تعامل پررنگ نمایندگان ملت به سرانجام رسید.

وزیر اقتصاد با اشاره به فرازی از بیانات رهبر انقلاب در مورد آسان سازی مجوز کسب و کار گفت: رهبر معظم انقلاب در بهمن ماه سال گذشته فرمودند که آسان‌سازی دریافت مجوزهای اشتغال، ایجاد پنجره واحد برای اخذ مجوز که رهبری انقلاب فرمودند تا حدودی انجام شده است لیکن آن آنطور که باید  و شاید انجام نشده من به مسئولین تاکید می‌کنم که این قضیه را جدی بگیرید در همین راستا در اسفند ماه سال گذشته در مورد اجرای قانون مصوب مجلس و فعالیتی که همکارانم در وزارت امور اقتصادی و دارایی داشتند موفق شدیم که گام اول را با حضور آقای رئیس جمهور افتتاح کنیم و گزارش این گام اول را بعد از تعطیلات نوروز که خدمت شما رسیده بودم به تفسیر عرض کردم.

خاندوزی بیان کرد: اهم تکالیف قانونی که ما در مجوزهای کسب و کار داشتیم، ۵ سرفصل مهم بود اول شفافیت مجوزها یعنی دقیقا بدانیم برای هر مجوز در کشور چه مدت زمان  به شکل دقیق و غیر سلیقه‌ای باید مطالبه شود. دوم الکترونیکی و غیر حضوری شدن فرآیند صدور مجوزها بود، سوم ثبت کردن مجوزها، اصل بر ثبت محور بودن مجوزهاست، مجوزی که ثبت محور نباشد باید مجوز لازم را از هیات وزیران بگیرد. چهارم مساله استعلامات بود که بسیاری از مردم و فعالان اقتصادی در این زمینه تحت فشار، اذیت و فرایندهای زمان‌بر و خسته کننده اداری قرار داشتند.


انتهای پیام/

 

 

کپی