اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

برگزاری آیین غرس نهال نمادین وقایع حیاتی در شهر شمشک دربندسر

برگزاری آیین غرس نهال نمادین وقایع حیاتی در شهر شمشک دربندسر

به همت گروه شهر سبز شمشک دربندسر و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی و جمعی از فعالان این عرصه، آیین غرس نهال نمادین وقایع حیاتی (تولد، ازدواج و فوت) در شهر شمشک دربندسر برگزار شد.

حسین عسگری/ خبرنگار

به گزارش ایران آنلاین، طرح کاشت نهال به مناسبت تولد، ازدواج یا فوت شهروندان سال گذشته از سوی دو نفر از جوانان فعال در عرصه های فرهنگی و اجتماعی مطرح شد که پس از برگزاری جلسات متعدد با فعالان محیط زیست شهر و همچنین اعضای شورای اسلامی، فاز نخست این اقدام نمادین در دو محل امامزاده محمود (ع) دربندسر و پارک فضای سبز ریگجو برگزار شد.
در این مراسم که با حضور حسین ساوه شمشکی و نور محمد رجب بلوکات، رئیس و نایب رئیس شورای شهر، سرپرست روابط عمومی شهرداری، اعضای کارگروه شهر سبز شمشک دربندسر و جمعی از اهالی برگزار شد، تعداد ۲۰ عدد نهال به مناسبت تولد دو نوزاد و به یاد جمعی از درگذشتگان شهر شمشک دربندسر غرس شد.
حسین ساوه شمشکی، رئیس شورای شهر در این مراسم طی سخنانی، ضمن ابراز قدردانی از طراحان این برنامه و پیگیری‌های متعدد آنها به همراه اعضای کارگروه مردم نهاد شهر سبز، گفت: شورای اسلامی و شهرداری با در اختیار قرار دادن زمین مناسب و ایجاد فضای نگهداری مناسب از نهال‌های کاشته شده، با این طرح همراهی خواهد کرد.
وی ادامه داد: در تلاش هستیم با رایزنی با اداره منابع طبیعی، زمین‌های مناسب در این عرصه را به منظور گسترش فضای سبز و کمربند سبز شهری در اختیار بگیریم و همچون جنگل خاص، در سرتاسر شهر کمربند سبز ایجاد کنیم.
در پایان این مراسم حسین ساوه شمشکی، رئیس شورای شهر و مهندس علیرضا محمدصالح از پیشکسوتان عرصه حفظ فضای سبز به نمایندگی از همه اهالی یک نهال کاج غرس کردند.

کپی