اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

استاندار یزد تأکید کرد:

توسعه متوازن امکانات ورزشی از رویکردهای ماست

توسعه متوازن امکانات ورزشی از رویکردهای ماست

استان یزد در سایه توسعه متوازن امکانات و زیرساخت‌های ورزشی می‌تواند در رشته‌های گوناگون ورزشی در سطوح ملی و فراملی به خوبی بدرخشد.

الهه بهمن آبادی/ خبرنگار

به گزارش ایران آنلاین، استاندار یزد در شورای تربیت بدنی و ورزش استان بر توسعه متوازن ورزش با محوریت توجه به مناطق محروم تأکید کرد و افزود: تحقق اهداف توسعه‌ای در حوزه ورزش که نیاز مبرم نوجوانان و جوانان امروز است، باید رویکردی واقعی و نه تزئینی داشته باشد تا سلامت جسمی و روحی این قشر آینده ساز در پرتو پیوند با فعالیت‌های ورزشی حفظ و تقویت شود.
مهران فاطمی تصریح کرد: تحقق اهداف ورزشی استان نیازمند برنامه‌ریزی مدون، تأمین منابع لازم و در رأس آنها هماهنگی بین‌بخشی است تا در سایه نظارت کافی و دقیق بر روند اجرای امور، به اهداف تعریف شده برسیم.
نماینده عالی دولت در استان، با بیان اینکه در حوزه ورزش از مسئولان مربوطه استان مطالبه‌گری خواهیم کرد، گفت: همزمان با اجرای برنامه‌ها و تقویت زیرساخت‌های ورزشی، نسب به تحقق گام به گام اهداف تعریف شده در این حوزه بی‌تفاوت نخواهیم بود و در این زمینه، خروجی روند کار را از افراد مسئول در بخش‌های اداری، ورزشکاران و فعالان هیأت‌های ورزشی مربوطه پیگیری خواهیم کرد.
وی با تأکید بر اینکه نسبت به تمام برنامه‌های توسعه‌ای استان اعم از فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نگاه متوازن و عادلانه داریم، تصریح کرد: نگرش ما به ورزش یزد، نگرشی استانی است و با این نگرش، از نظر ما، هیچ تفاوتی بین نوجوانان و جوانان روستایی با مرکز استان وجود ندارد و تمام امکانات و زیرساخت‌های ورزشی باید به طور متعادل و متوازن در سطح استان توزیع شود تا همه فرزندان ما به طور یکسان به امکانات لازم دسترسی داشته باشند.
استاندار یزد در ادامه تأکید کرد که ما نیز باید همچون سایر استان‌های مجاور، منابع حوزه ورزشی را به درستی مدیریت و تثبیت کنیم و از طریق ایجاد باشگاه‌های بزرگ و مطرح ورزشی دامنه حمایت از رشته‌های ورزشی به عنوان نیاز امروز نوجوانان و جوانان را گسترش دهیم.
وی با تأکید بر اینکه توجه به مباحث فرهنگی و اجتماعی، هرگز از مدار توجه دولت خارج نیست، گفت: در این زمینه خود را مسئول می‌دانیم و از هیچ تلاشی برای عارضه‌یابی مسائل فرهنگی و اجتماعی استان و کمک به توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی استان دریغ نخواهیم کرد.
وی، تأمین منابع حوزه ورزش از محل مصوبات سفر رئیس‌جمهوری و سایر منابع را از دغدغه‌های مدیریتی استان عنوان کرد و یادآور شد: البته به دنبال راه و روش‌های قانونی دیگر برای تأمین منابع هستیم که از جمله آن می‌توان به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای مشترک فی‌مابین شهرداری‌ها و ادارات تربیت بدنی به تفکیک هر شهرستان اشاره کرد.
فاطمی ادامه داد: همچنین تأمین اعتبار از محل مسئولیت‌های اجتماعی معادن و صنایع معدنی استان برای حمایت از صندوق توسعه ورزش استان نیز از دیگر برنامه‌های ماست که باید در این خصوص کارگروهی به ریاست استاندار، دبیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان؛به عنوان مسئول پیگیری برنامه‌های تعیین شده و اعضای مد نظر اداره‌کل ورزش و جوانان استان تشکیل شود تا در چارچوب فعالیت این کارگاه، محل‌های هزینه‌کرد اعتبارات در این حوزه مشخص و شفاف شود.
فاطمی، با اشاره به اهتمام ویژه استان به تأمین منابع پایدار برای حوزه ورزش استان از طریق مشارکت مجموعه های صنعتی و معدنی تأکید کرد و افزود: موضوعات این حوزه در قالب جلساتی با بخش های مربوطه برگزار و سازوکارهای مشارکت آنها تبیین خواهد شد.


 

کپی