اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

قاضی‌زاده هاشمی: تلاش می‌کنیم خدمات به خانواده ایثارگران را افزایش دهیم

قاضی‌زاده هاشمی: تلاش می‌کنیم خدمات به خانواده ایثارگران را افزایش دهیم

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در تلاش هستیم خدمت‌رسانی به خانواده شهدا و جانبازان را افزایش دهیم و امیدواریم با کمک نیروهای مسلح، همراهی دولت و مجلس شورای اسلامی با تهیه و اجرای یک برنامه جامع به این اهداف دست پیدا کنیم.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا ، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در نشست با معاون هماهنگ‌ کننده ارتش و جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر،  ضمن تبریک این روز افزود: وظیفه ما پاسخ به نیازهای خانواده شهدا و ایثارگران است و در تلاش هستیم این کار را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه امام راحل با دل و جان مردم کاری کرد که آنها اولویت اصلی و اولیه خود را حفظ کشورشان می‌دانستند، بیان کرد: ملت ایران در طول تاریخ، همیشه ملت بزرگی بوده اما در طول ۲۵۰ سال قبل از انقلاب اسلامی، ایران در هر جنگی به دلیل اینکه امامی وجود نداشت که ملت را رهبری کند و آنها را در مسیر خدا قرار دهد، هر بار یک تکه از جانش جدا شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه امام خمینی (ره) ما را در مسیر خدا و انجام خواست خدا قرار داد، ادامه داد: ملت ایران هم پذیرفتند که در این راه قرار بگیرند. اگر غیر از این بود، پیروزی در دفاع مقدس اتفاق نمی‌افتاد. ما بعد از گذشت سال‌ها هنوز هم دور هم جمع می‌شویم و با افتخار از آن روزها صحبت می‌کنیم اما آیا آنهایی که کشور ما را مورد هجوم قرار دادند هم می‌توانند الان چنین جلساتی برگزار کنند و به عملکردشان افتخار کنند؟

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: وقتی مردمی تابع حاکمانی ظالم می‌شوند، سرانجام آنها تفرقه و نابودی است ولی کشور ما علی‌رغم ۴۰ سال تحریم و فشارهای مختلف، به لطف خدا روی پای خود ایستاده است. ما در طول جنگ ۱۵۰ هزار شهید داشتیم در حالی که دشمن از ما قوی‌تر و مجهزتر بود در این جنگ نابرابر، ۲۷۵ هزار نفر تلفات داشت، امیدواریم این حماسه‌ها را به نسل امروز که جنگ تحمیلی را ندیدند، به خوبی انتقال دهیم.

امیر دریادار سیاری و پیشکسوتان دفاع مقدس نیز در این نشست به بیان خاطراتی از فتح خرمشهر پرداختند.

گفتنی است، امیر سرتیپ دوم محمدرضا فولادی، رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، امیر سرتیپ دوم خلبان محمد عتیقه‌چی، امیر سرتیپ دوم محمدعلی اعظمی، سرهنگ جانباز احمد خسروان، ناخدایکم هوشنگ صمدی، سرگرد منصور محمد دوست، ستوان یکم محمدرضا خاکساری و سرباز جانباز خیرالله نصری از جمله مسئولان و پیشکسوتان حاضر در این نشست بودند.

در پایان این مراسم رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران لوح تقدیر و تندیسی را به رسم یادبود به معاون هماهنگ‌کننده ارتش و پیشکسوتان حاضر در نشست اهدا کرد.

/انتهای پیام

کپی