اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

گاف بایدن درباره تایوان و تقلای کاخ سفید برای لاپوشانی

گاف بایدن درباره تایوان و تقلای کاخ سفید برای لاپوشانی

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه به صراحت گفت که کشورش آماده است تا در صورت نیاز، برای دفاع از تایوان مداخله نظامی انجام دهد؛ جمله ای که یک مقام رسمی کاخ سفید را مجبور به ارائه توضیحی برای لاپوشانی این گاف بزرگ بایدن کرد.

به گزارش ایران آنلاین،  بایدن که به توکیو سفر کرده است، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک در پاسخ به سوال خبرنگاری که از اوی پرسید "شما اشاره کردید که بنابر دلایلی مشخص، حاضر به مداخله نظامی در مناقشه  اوکراین نیستید ... آیا شما مایل هستید به دفاع نظامی از تایوان بپردازید اگر به این نقطه برسید؟"، به صراحت پاسخ داد: بله.

این خبرنگار برای اینکه از پاسخ بایدن اطمینان یابد، خطاب به بایدن گفت "پس این کار را خواهید کرد". رئیس جمهوری آمریکا که به نظر می رسید تمرکز و دقت کافی برای پاسخگویی به سوالات را ندارد، گفت: این تعهدی است که ما داده ایم.

بلافاصله بعد از پایان نشست خبری بایدن، یک مقام کاخ سفید برای لاپوشانی گاف فاحش بایدن ، در گفت و گو با رویترز و بدون ذکر نام خود، توضیح داد: این سخن بایدن که آمریکا برای دفاع از تایوان اقدام نظامی انجام خواهد داد، به معنی تغییر در سیاست  آمریکا نیست. همانگونه که رئیس جمهور بایدن در بخشی از سخنانش گفت، سیاست آمریکا در قبال چین تغییر نکرده است.

سخنان امروز بایدن مبنی بر مداخله نظامی آمریکا در دفاع از تایوان، بازتاب گسترده در رسانه های بین المللی و شبکه های اجتماعی داشت.

انتظار می رود این جملات بایدن درخصوص تایوان، واکنش تند چینی ها را بدنبال داشته باشد.


انتهای پیام/

 

 

کپی