اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

هیچ مشکلی برای تامین کالا در فارس وجود ندارد

هیچ مشکلی برای تامین کالا در فارس وجود ندارد
علیرضا پرنیان خبرنگار

سخنگوی طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها در استان فارس گفت: با تمهیدات در نظر گرفته شده در استان فارس تمامی کالاها و خدمات مورد نیاز مردم تامین شده است.

 به گزارش ایران آنلاین ، محسن ربانی زاده صبح دوشنبه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران بیان کرد: سه مولفه تامین ، توزیع و نظارت در طرح اقتصادی دولت حائز اهمیت بوده  که شاهد تامین کافی کالاها و خدمات در سطح استان هستیم  این در حالی است که نظارت مناسبی نیز توسط دستگاه های نظارتی و مردم در بازار وجود دارد.
وی ادامه داد: با توجه به تاکیدات ریاست جمهوری برخوردهای قاطعی با متخلفان در این طرح انجام خواهد شد به گونه ای که میزان جرائم از ١٠٠ هزار تومان به ٢٠ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس بیان کرد: دولت نسبت به قیمت گذاری ٩ قلم کالایی اقدام کرده و بایستی این کالاها با قیمت مصوب در جامعه عرضه شوند از این رو نظارت ویژه ای در این بخش وجود داشته تا کالاهایی که مشخص شده بدون تخلف و عادلانه در اختیار مردم قرار بگیرد.
به گفته این مقام مسئول در استان فارس قیمت مصوب عرضه مرغ از قیمت بازار بیشتر بوده و مردم می‌توانند مرغ را ارزان تر از قیمت مصوب در بازار و به وفور تهیه کنند.
ربانی زاده تاکید کرد: میزان اثرگذاری افزایش قیمت کالاهای گروه اول بر گروه کالایی دوم قابل توجه نبوده و کالاهای گروه دوم با اندکی افزایش قیمت در حال عرضه در بازار هستند.
به گفته این مقام مسئول بانک های استان فارس آماده ارائه تسهیلات سرمایه در گردش به بنگاه های اقتصادی با تضمین پروانه کسب هستند تا مشکلی نیز برای تامین نقدینگی واحد های صنفی نیز وجود نداشته باشد.
ربانی زاده در ادامه در خصوص افراد جا مانده از یارانه های جدید دولت نیز متذکر شد: افرادی که پیشتر یارانه معیشتی را دریافت می کردند اما اکنون امکان دریافت یارانه از آنان صلب شده می‌توانند با مراجعه به سامانه حمایت نسبت به ثبت درخواست بازنگری اقدام کند این در حالی است که بنا به گفته ریاست جمهوری این افراد نیز یارانه به حساب آنان واریز شده اما قابل برداشت نیست.
معاون اقتصادی استاندار فارس ادامه داد: افرادی که قصد جداسازی یارانه خود از خانواده به علت ازدواج را دارند می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +١٠ و ارائه مدارک نسبت به این جداسازی اقدام کند لازم به تاکید است که دفاتر پلیس+١٠ مرجع دریافت اسناد در خصوص یارانه ها هستند و در تمامی موارد افراد می توانند با مراجعه به این دفاتر اسناد خود را ارائه و در سامانه ذخیره سازی کنند.
وی در خصوص متولدین قبل از سال ١٣٩۵ نیز عنوان کرد: این افراد با همراه داشتن سیم کارت دانش آموزی به سامانه مراجعه کرده و پس از ثبت نام امکان اضافه شدن به خانواده برای دریافت یارانه فراهم خواهد شد البته نوزادان تازه متولد شده به علت پویایی سامانه بدون نیاز به ثبت نام وارد این سامانه شده و در لیست خانواده قرار می گیرند.

کپی