اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
استاندار ایلام:

میزبانی مهران از ۶۵ درصد زائران اربعین

میزبانی مهران از ۶۵ درصد زائران اربعین

استاندار ایلام با بیان اینکه مرز مهران در سال ۹۸ میزبان ۶۵ درصد زائران عتبات عالیات در مراسم اربعین بوده است، پیش‌بینی کرد امسال حدود ۴ میلیون زائر از این مرز تردد کنند.

به گزارش ایران آنلاین، حسین بهرام‌نیا روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت ایرنا، با اشاره به تمهیدات فراهم شده برای سفر زائران اربعین گفت: خوشبختانه در ارتباط با تسهیل رفت و آمد زوار عتبات، از سال گذشته جلساتی تشکیل شد که تا زمان مراسم اربعین ادامه دارد.

وی افزود: معاونان امنیتی و عمرانی وزارت کشور از مسیر رفت و آمد زائران که به مهران ختم می‌شود و همچنین از جاده‌ها، گذرگاه‌ها و تونل‌های در دست اقدام بازدید میدانی انجام دادند.

استاندار ایلام با بیان این‌که امسال به صورت قطعی بنا داریم جاده مرزی مهران چهار بانده شود، گفت: زیرساخت‌ها مانند سایه‌بان‌ها و پایانه برکت در مهران در دست تکمیل است و برای رفاه حال زوار، تعداد سرویس‌های بهداشتی افزایش یافته‌ و آبسردکن‌ و اقامتگاه‌های لازم نیز در مسیر ایجاد خواهیم کرد.

وی با اشاره به نشست فرماندار مهران با فرماندار بدره در عراق اظهار داشت: فرماندار ایلام در این نشست به تقویت اینترنت و تردد زائران و همچنین ایجاد کارخانه یخ در مرز زرباطیه تأکید کرد چون تفاوت ترخیص زائران از مرز ایران و پذیرش آنان در مرز عراق کاملاً محسوس است.

بهرام‌نیا از جمله مصوبات ستاد اربعین برای استان ایلام را تکمیل زیرساخت‌ها و معرفی ۱۳ استان معین برشمرد و درباره تعداد زائرانی که از مرز مهران به عتبات عالیات در ایام اربعین می‌روند، گفت: طبق نظرسنجی‌های مردمی و آمار در اختیار، قبل از کرونا ۶۵ درصد زائران از مرز مهران تردد داشتند و امسال در این مرز میزبان حدود ۴ میلیون زائر خواهیم بود.


انتهای پیام/

 

 

 

کپی