اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
استاندار قزوین تأکید کرد:

نظارت بر عرضه وقیمت همه کالاها باید با جدیت تداوم داشته باشد

نظارت بر عرضه وقیمت همه کالاها باید با جدیت تداوم داشته باشد

به منظور ایجاد نظم و ثبات در شبکه توزیع و عرضه کالاهای اساسی و پیشگیری از هرگونه اختلال در بازار باید نظارت همه جانبه بر چرخه توزیع و عرضه کالاها با جدیت ادامه داشته باشد.

معصومه قاسمی/خبرنگار
به گزارش ایران آنلاین، استاندار قزوین در جلسه کارگروه تنظیم بازار با تأکید بر اینکه نظارت و کنترل دقیق بازار همزمان با اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها می‌تواند در مدت زمانی نه چندان طولانی به تحقق عدالت اجتماعی کمک کند، گفت: تمام فرمانداری‌ها در سراسر شهرستان‌های استان قزوین باید با همکاری اداره‌کل صمت، جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی و ... از چگونگی عرضه کالاهای اساسی به مردم مطلع باشند و عرصه را بر سودجویانی که هدفشان کسب منفعت فردی و ایجاد اختلال در زندگی و معیشت مردم است، تنگ کنند.
محمدمهدی اعلایی ضمن ابراز رضایت از عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه نظارت بر کالاهای ضروری، راه‌اندازی قرارگاه مشترک را گام خوبی را برای کنترل مستمر بازار عنوان کرد و افزود: با توجه به اهمیت نان به عنوان وعده اصلی غذایی در سبد خانوارها، توزیع عادانه آرد در خبازی‌ها امری مهم و حائز اهمیت است از این رو لازم است، بازرسان اداره غله در خصوص سهمیه آرد نانوایی‌ها دایره نظارت‌ها را گسترش دهند تا بهانه‌ای برای کم فروشی نان صورت نگیرد.
وی با تاکید بر این که موضوع قاچاق آرد در استان مدیریت شده است، یادآورشد: اگر بتوانیم از قاچاق آرد جلوگیری کنیم در تامین این کالا هیچ مشکلی نخواهیم داشت، برای این منظور باید از نیروهای جهادی در کار بازرسی کمک بگیریم.
نماینده عالی دولت در استان قزوین، ادامه داد: بر اساس نظر کارشناسان شاید اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها در کوتاه مدت موجب افزایش تورم تا 5 درصد شود لذا در این راستا انجام نظارت‌های بیشتر ضروری است تا شاهد گرانی بیش از این حد نباشیم.

اعلایی در خصوص روند توزیع و نحوه قیمت‌گذاری مرغ نیز تأکیدکرد که روند توزیع و عرضه مرغ باید طوری باشد که هم منافع مصرف‌کننده و هم تولیدکننده حفظ شود و جلوی هرگونه رانت‌خواری در این زمینه گرفته شود.
وی در ادامه بر نقش مردم و مشارکت آنها در کنترل و جلوگیری از رفتارهای هیجانی در بازار تأکید کرد و از آنها خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، کم‌فروشی و یا گران‌فروشی مراتب را فورا به سازمان‌های مربوطه از جمله تعزیرات حکومتی، بازرسی اداره صمت و ... اطلاع دهند.

 

کپی