اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

دستگیری ۲۱ تروریست در عراق

دستگیری ۲۱ تروریست در عراق

نیروهای امنیتی و نظامی عراق در چند رشته عملیات در استان های مختلف این کشور ۲۱ تروریست وابسته به گروهک تکفیری - تروریستی داعش را بازداشت کردند.

به گزارش ایران آنلاین، هسته اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد که این تروریست ها در ادامه عملیات شناسایی، نابودی و تعقیب عناصر گروهک های تروریستی در چهار استان «کرکوک، الانبار، نینوا و دیاله» دستگیر شدند.

بر پایه گزارش مقام های امنیتی عراقی، در میان تروریست های دستگیر شده چندین مقام و سرکرده ارشد گروهک داعش در رده های عضوگیری، پشتیبانی و عملیاتی وجود دارد.

این عناصر تروریستی پس از دستگیری تحویل مقام های قضایی عراق شدند.

در عملیات دیگر علیه هسته های تروریستی، جنگنده - بمب افکن های ارتش عراق دیروز (یکشنبه) به مخفیگاه های داعش در استان «صلاح الدین» یورش بردند و مقرر تروریست ها را در هم کوبیدند.

این دومین عملیات بمب افکن های ارتش عراق در  چهار روز گذشته علیه مواضع و مخفیگاه های گروه داعش بود که طی آن سه تروریست به هلاکت رسیدند.

پنجشنبه گذشته نیز بمب افکن های عراقی مواضع داعش در منطقه «الطارمیه» واقع در شمال بغداد، پایتخت این کشور را هدف قرار داده بودند.

داعش که از ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ به عراق حمله و پس از سه روز توانسته بود نزدیک به ۴۵ درصد خاک این کشور را تصرف کند در آبان ۱۳۹۶ شکست خورد، اما از همان زمان هسته های خفته این گروه تروریستی هنوز در عراق و سوریه فعال است و هر از گاه اقدام به تحرکات تروریستی می کنند.

ارتش و نیروهای نظامی عراق به ویژه سازمان الحشد الشعبی از زمان شکست داعش در سال ۲۰۱۷ همچنان به تعقیب و شکار عناصر بازمانده این گروه تروریستی مشغول هستند که هر از گاه دست به شبیخون و انجام عملیات علیه شهروندان و نیروهای مسلح این کشور می زنند.


انتهای پیام/

 


 

کپی