اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان تشریح کرد:

ویژه‌نامه‌های چهارمحال و بختیاری به مناسبت فتح خرمشهر

ویژه‌نامه‌های چهارمحال و بختیاری به مناسبت فتح خرمشهر

به مناسبت سالروز آزادسازی و فتح خرمشهر و همینطور گرامیداشت هفته دفاع مقدس حدود 800 برنامه فرهنگی، هنری، سیاسی، عقیدتی، ورزشی واجتماعی با محوریت ترویج و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در استان چهارمحال و بختیاری تدوین شده که تا پایان سال جاری اجرا خواهد شد.

مرتضی شاهوردی/ خبرنگار
به گزارش ایران آنلاین، مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این برنامه‌ها در قالب ۴۳ ویژه برنامه در مناسبت‌های ملی در سطح استان تا پایان سال برگزار می‌شود، تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس استان، اجرای برنامه صبحگاه مشترک، غبارروبی گلزارشهدای استان را از اخص برنامه‌های در نظرگرفته عنوان کرد.
سرهنگ منوچهر ذوالفقاری تصریح کرد: خاطره‌گویی رزمندگان 8سال دفاع مقدس و برگزاری یادواره شهدا با عنوان آبروی محله از دیگر برنامه‌های ایام‌ا... آزادسازی خرمشهر است.
وی در خصوص برنامه‌های سالروز آزادی خرمشهر نیز اظهار داشت: امروز سوم خردادماه آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس برای نخستین بار در سطح استان همزمان برگزار و از ۴۰۰ پیشکسوت دفاع مقدس تجلیل می‌شود.
ذوالفقاری با اشاره به اینکه ویژه‌برنامه‌های سوم خردادماه و سالروز آزادسازی خرمشهر در راستای اهداف بیانیه گام دوم انقلاب و با شعار «ما مقاوم هستیم» در سطح استان برگزار می‌شود، گفت: برگزاری همایش سراسری میراث معنوی، اجرای صبحگاه مشترک نیروی نظامی و انتظامی، نواختن زنگ مقاومت و پیروزی در مدارس، اجرای رژه موتوری، عطرافشانی گلزار شهدا و برنامه میهمانی لاله‌ها، دیدار و سرکشی از خانواده شهدا، اجرای پویش استانی «سلام فرمانده»، نشست‌های کتابخوانی و مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی همزمان با سالروز خرمشهر در استان برگزار می‌شود.

به گفته ذوالفقاری، نشست‌های تخصصی جهادتبیین با موضوع نقش زنان در دفاع مقدس، رونمایی از تولیدات در حوزه دفاع مقدس، مراسم تجلیل از فعالان حوزه دفاع مقدس و روایتگری پیشکسوتان دفاع مقدس در ادارات، مدارس، مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج در قالب عصر خاطره دفاع مقدس و ... نیز در سطح استان برگزار خواهد شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تبیین جایگاه ایثار و خودگذشتگی شهدا و رزمندگان و خانواده آنها برای نسل جوان و نسل آینده از مهمترین برنامه‌های در دست اقدام در این بنیاد است، بر استفاده از تمام ظرفیت‌های فرهنگی در این زمینه تأکید کرد.


افتتاح مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان در سال جاری


مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با اشاره به اینکه ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در سال ۸۹ کلنگ‌زنی شده است،گفت: این مرکز با پیشرفت فیزیکی بالای 90 درصد در زمینی به وسعت 6 هکتار در حال ساخت است اما محوطه و موزه آن تنها 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیداریم تا پایان سال جاری، این مرکز فرهنگی – گردشگری به بهره‌‌برداری برسد.
این مسئول یادآور شد که تأمین اعتبار لازم برای تکمیل موزه دفاع مقدس استان از محل سفر رئیس جمهوری و اعتبارات دیگر است. 
گفتنی است، چهارمحال و بختیاری در طول 8 سال دفاع مقدس بیش از ۲  هزار و ۴۰۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است؛ همچنین این استان در عملیات بیت‌المقدس؛ فتح خرمشهر در تاریخ سوم خرداد ماه سال 61، 79شهید، 107 جانباز و چهار آزاده غیور تقدیم کرد.

 

کپی