اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پالایش نفت بندرعباس حائز بالاترین رتبه مسئولیت اجتماعی کشور شد

پالایش نفت بندرعباس حائز بالاترین رتبه مسئولیت اجتماعی کشور شد

شرکت پالایش نفت بندرعباس در چهارمین دوره جایزه مسئولیت‌های اجتماعی و پایداری بنگاه‌های اقتصادی کشور موفق به کسب تندیس پلاتین مسئولیتهای اجتماعی به عنوان بالاترین نشان این دوره شد.

به گزارش خبرنگار ایران آنلاین از  بندرعباس؛ در آیین چهارمین دوره جایزه مسئولیت‌های اجتماعی و پایداری بنگاه های اقتصادی کشور که در سالن همایش‌های صدا و سیمای تهران و برای ارج نهادن به کسب و کارهای مسئولانه برگزار شد، بر اساس شاخص‌های استاندارد بین المللی، بومی و ارزیابی های صورت گرفته، شرکت پالایش نفت بندرعباس با نظر داوران با معرفی به عنوان شرکت برتر، لوح و تندیس پلاتین گزارش دهی پایداری (GRI) را دریافت کرد.

گفتنی است تندیس پلاتین بالاترین سطح جایزه مسئولیت‌های اجتماعی و پایداری بنگاه های اقتصادی کشور است که شرکت پالایش نفت بندرعباس با توجه به اقدامات اجرایی و به عنوان نخستین شرکت در صنعت نفت موفق به دریافت آن شد.

در چهارمین دوره جایزه مسئولیت‌های اجتماعی که با هدف معرفی شرکت های پیشرو و نمونه های موفق ایرانی در ترویج و توسعه مسئولیت اجتماعی، شفافیت و پاسخ دهی به مطالبات اجتماعی و زیست محیطی برگزار شد، ۷۰ شرکت و بنگاه  بزرگ و سرآمد در صنایع مختلف فولادی، معدنی، پالایش و پتروشیمی حضور داشتند.

بر اساس اعلام هیئت داواران گ،شرکت پالایش نفت بندرعباس به دلیل انسجام بی نظیر در گزارش ارائه شده و پوشش کامل شاخص های بین المللی در گزارش دهی پایداری و مسئولیت های اجتماعی، فصلی نوین در گزارش دهی پایداری کشور را به منصه ظهور گذاشت و بر این اساس لوح و تندیس پلاتین چهارمین همایش جایزه ملی مسئولیت های اجتماعی و پایداری بنگاه های اقتصادی کشور، به عنوان جایزه ویژه این دوره به هاشم نامور مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس اهداء شد.

ارزیابی شرکت پالایش نفت بندرعباس برای حضور در این جشنواره مطابق با استاندارد مسئولیت‌های اجتماعی (ISO26000) و گزارش دهی GRI در حوزه حاکمیت و سازمان، کارکنان و فعالیت کاری، توسعه جامعه ،‌ محیط زیست،‌ مسائل مربوط به مشتریان و مصرف کنندگان، حقوق شهروندی و کسب و کار منصفانه انجام شد.

گفتنی است مشارکت در رزمایش مواسات و همدلی در زمان اوج شیوع کرونا به ارزش بیش از ۲۳ میلیارد ریال، مساعدت مالی به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برای مدیریت بیماری کرونا به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال، اهداء ۲۰۰ تخت بیمارستانی با ملزومات کامل به حوزه درمان استان، ساخت بیمارستان تخصصی ۹۰ تختخوابی کودکان بندرعباس، حمایت های مالی از تیم های ورزشی استان، مشارکت در ساخت خوابگاه دختران مجتمع آموزش عالی میناب، احداث باند دوم جاده ارتباطی شهر تازیان به بندرعباس، ساخت و اهداء مجموعه ورزشی و فرهنگی در روستای چاهو، ساخت مجموعه ورزشی در روستای بارغین خونسرخ، ساخت مجموعه کارگاهی و آزمایشگاهی مهندسی شیمی، مکانیک و عمران دانشگاه هرمزگان، ساخت، تجهیز و اهداء مجتمع آموزشی ۱۲ کلاسه در بندرعباس، ، انتقال و جابجایی کامل روستای جمال احمد به مکانی مناسب و غیر آلوده،  کمک به صنایع همجوار و مناطق شهری در زمان بروز بحران و.... بخش از اقدامات شرکت پالایش نفت بندرعباس در حوزه توسعه جامعه پیرامونی است.

کپی