اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رئیس ستاد سی و ششمین کنفرانس وحدت اسلامی منصوب شد

رئیس ستاد سی و ششمین کنفرانس وحدت اسلامی منصوب شد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور حکمی رئیس ستاد سی و ششمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی را منصوب کرد.

به گزارش ایران آنلاین، حجت الاسلام حمید شهریاری در حاشیه نشست شورای معاونان این مجمع، طی حکمی مهدی آقامحمد را به‌ عنوان رئیس ستاد سی و ششمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی منصوب کرد.

سی و ششمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی مهرماه سال جاری همزمان با هفته وحدت و با حضور میهمان های داخلی و خارجی برگزار می شود. هنوز نحوه برگزاری این کنفرانس به صورت حضوری یا مجازی مشخص نشده ولی با توجه به فروکش کردن ویروس کرونا احتمال برگزاری حضوری این کنفرانس قوت می گیرد. سال گذشته تعدادی از میهمانان کنفرانس وحدت به ایران آمدند و بیشتر برنامه ها به صورت مجازی برگزار شد.

هدف از برگزاری کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، ایجاد اتحاد و همبستگی در بین مسلمانان، همفکری علماء و دانشمندان جهت تقریب دیدگاه‌های علمی و فرهنگی آنان و نیز بررسی و ارائه راهکارهای عملی جهت دستیابی به وحدت اسلامی و تشکیل امت واحده در جهان اسلام و حل مسائل و مشکلات مسلمانان و ارائه راه‌ کارهای مناسب در این خصوص است.

رئیس ستاد سی و ششمین کنفرانس وحدت اسلامی منصوب شد

آبان سال گذشته سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در هشت محور جنگ و صلح عادلانه، اخوت اسلامی و مبارزه با تروریسم، آزاد اندیشی دینی، پذیرش اجتهاد مذهبی و مقابله با تکفیری و افراطی گری، همدلی و همدردی اسلامی و پرهیز از تنش ها و منازعات، احترام متقابل بین مذاهب اسلامی، رعایت ادب اختلاف و پرهیز از مشاجره، حرمت شکنی و توهین، تبیین امت واحده و اتحادیه کشورهای اسلامی، فلسطین و مقاومت اسلامی و بزرگداشت مرحوم آیت الله محمدعلی تسخیری برگزار شد.

هفته وحدت در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی از سوی امام خمینی (ره) مطرح شد و همه ساله از ۱۲ ربیع الاول سالروز میلاد پیامبر اعظم (ص) به روایت اهل سنت آغاز می شود و تا ۱۷ ربیع الاول سالروز ولادت رسول خدا (ص) به روایت شیعیان ادامه خواهد داشت که امسال از ۲۷ مهرماه آغاز شده و امروز شنبه اول آبان ماه با برگزاری اختتامیه به کار خود پایان می دهد.انتهای پیام/

 

 

 


 

کپی