اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اندیشه سیاسی آیت‌الله مصباح یزدی

اندیشه سیاسی آیت‌الله مصباح یزدی
حمید رسایی

کتاب «اندیشه‌های سیاسی آیت‌الله مصباح یزدی» مجموعه گفت‌وگوهای هفته‌نامه ۹ دی با مرحوم حضرت آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی است و مقارن با سالگرد نهم دی‌ماه، بین سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۸ گردآوری شده است.

روزنامه ایران: گفت‌وگوهای این کتاب در راستای تبیین چهارچوب‌های تفکر سیاسی انقلاب اسلامی و حکومت اسلامی منتشر شده، به همین دلیل کتاب ارزشمندی در حوزه اندیشه سیاسی به حساب می‌آید. آیت‌الله مصباح یزدی در این گفت‌وگوها علاوه بر موضوعاتی چون تحلیل مسائل پیرامون انتخابات ۸۸ و واقعه ۹ دی، به مرور اندیشه‌ها و اعتقادات خود پیرامون مسائل سیاسی و حکومتی پرداخته است. در کتاب حاضر، گفت‌وگوهای سالانه آیت‌الله مصباح در بخش‌های جداگانه‌ای آمده است.

برشی از کتاب:    اگر ما به هدف اصلی درست توجه کردیم، در نوبت بعد و در سایه این هدف، باید دنبال ابزار و وسیله صحیح برای تحقق آن برویم. بعد نوبت برنامه‌ریزی با استفاده از ابزارها برای تحقق این هدف است. بعد باید ببینیم کدام یک از ابزارهایی که وجود دارد به آن هدف نزدیک‌تر است و با فرهنگ ما بیشتر سازگار است و درنهایت کدام را می‌توان آسان‌تر تهیه کرد. اگر خیالپردازی کنیم و آرمانگرایی صرف پیشه کنیم و مدام بگوییم باید چنین شود و چنان شود، به هدف نخواهیم رسید و باز همین جایی خواهیم بود که هستیم. ما باید آرمانی فکر کنیم، اما در عمل، باید عمل‌گرا باشیم. باید فکر کنیم این آرمان را در این شرایط، چگونه و تا چه اندازه می‌شود محقق کرد...

انتهای پیام/

 

 

 

کپی