اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

استراتژی و دیگر هیچ

استراتژی و دیگر هیچ
محمدحسن روزی‌طلب

کتاب «استراتژی و دیگر هیچ» روشن‌کننده بسیاری از زوایای پنهان اهداف و فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق در دهه‌های گذشته است و می‌تواند در تحلیل شناخت این سازمان و اندیشه‌های سران آن در دوره‌های مختلف انقلاب مؤثر باشد.

روزنامه ایران: این کتاب، مجموعه مصاحبه‌های ناصر رضوی یکی از مسئولان اطلاعاتی امنیتی کشور با موضوع سازمان مجاهدین خلق است که در سال ۱۳۹۴ به انجام رسیده‌ است. مصاحبه شونده، تجربه‌ای طولانی در حوزه مبارزه با سازمان مجاهدین خلق در وزارت اطلاعات و بخش اطلاعاتی امنیتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارد و به‌دلیل احاطه کامل به موضوع، اطلاعات و تحلیل‌های قابل تأملی در زمینه‌های مختلف فعالیت این سازمان، بخصوص در سال‌های اول انقلاب، در این کتاب ارائه می‌کند. محمدحسن روزی‌طلب از پژوهشگران جوان کشورمان است که تا به حال چندین کتاب با نام او منتشر شده است،کتاب‌هایی مثل «صخره سخت»، «عملیات مهندسی»، «رعد در آسمان بی‌ابر» و اخیراً «استراتژی و دیگر هیچ» از جمله آثار اوست.


برشی از کتاب: سازمان همواره این نگاه را داشت که مردم به‌دنبال عنصر پیروز هستند، به‌دنبال کسی می‌روند که پیروز میدان است؛ یعنی برای فرد پیروز کف می‌زنند ،نه برای شکست خورده؛ لذا شما باید در صحنه عمل، کاری کنید که پیروز جلوه نمایید. می‌گوید وقتی شما در هفتم تیر این کار را کردید، همه فکر خواهند کرد که این نظام فرو خواهد ریخت و شما موج شکست را به داخل حکومت می‌برید و بعد مردم می‌آیند و برای طرف پیروز کف می‌زنند.

انتهای پیام/

 

 

 

کپی