اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

«سرو خرامان» رونمایی شد

«سرو خرامان» رونمایی شد

آلبوم موسیقی «سرو خرامان» به آهنگسازی حمیدرضا عرب و خوانندگی علی اصغر و حمیدرضا اسماعیلی با حضور استاد محمدعلی کیانی‌نژاد موسیقی‌دان، آهنگساز پیشکسوت و نوازنده ساز نی رونمایی شد.

به گزارش ایران آنلاین،  آلبوم موسیقی سرو خرامان در سبک موسیقی اصیل ایرانی و دستگاه همایون، براساس اشعاری از مولانا و فیض کاشانی ساخته شده است. قطعات این آلبوم با همراهی اعضای ارکستر دل و جان به سرپرستی حمید رضا عرب در استودیو پژواک ضبط شده است.

حمیدرضا عرب آهنگساز آلبوم سرو خرامان و مدرس ساز نی در آیین رونمایی از این اثر که در سالن آمفی تئاتر باغ خسروشاهی در خیابان جماران برگزار شد، ضمن تقدیر از حضور و استقبال گرم هنردوستان و مدعوین از مراحل تهیه و تولید آلبوم سخن گفت و ابراز امیدواری کرد که در پاسداشت موسیقی اصیل ایرانی کوشا و وفادار باشد.

همچنین در این مراسم محمدعلی کیانی‌نژاد موسیقی‌دان، آهنگساز پیشکسوت و نوازنده ساز نی ضمن تجلیل از شاگرد خود(حمیدرضا عرب) از دشواری‌های تهیه و تنظیم آلبوم در فضایی امروزیِ موسیقی و هنر کشور سخن گفت و تاکید کرد: موسیقی ایرانی برای حرکت رو به جلوی خود، به حمایت از آهنگسازان مستقل نیاز دارد.

«سرو خرامان» رونمایی شد

رونمایی از آلبوم موسیقی سرو خرامان بخش ویژه‌ای هم برای اجرای گروه دل و جان داشت. علی عرب (نوازنده نی)، کوروش حجازی (نوازنده تنبک)، میلاد مرادی (نوازنده کمانچه)، صائب کاکاوند (نوازنده سه تار)، داوود فروزان (نوازنده سنتور) و اصغر و حمیدرضا اسماعیلی (خوانندگان) اعضای این گروه بودند که روی صحنه آمدند و قطعاتی را اجرا کردند. همچنین در این اجرا بهناز معرب به همراه گروه دل و جان به دکلمه اشعاری از مولانا پرداخت.

صدابرداری آلبوم سرو خرامان را یاسر فلاح‌پور انجام داده و انتشارات آوای مهربانی این اثر را منتشر کرده است.انتهای پیام/

 

 


 

کپی