اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی منصوب شد

رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی منصوب شد

طی مراسمی با حضور معاون اول قوه قضاییه، حجت الاسلام علی موحدی‌راد به عنوان رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی معرفی و از زحمات حجت الاسلام حمیدی قدردانی شد.

به گزارش ایران آنلاین، رئیس کل سابق دادگستری خراسان جنوبی صبح امروز در این مراسم با بیان اینکه در فعالیت‌ها دو سال اخیر آنچه شاهد رشد دادگستری استان بودیم عملکرد شخص بنده نیست بلکه عملکرد قضات بدنه دادگستری است و بنده کمترین نقش در  عملکرد دستگاه دادگستری استان داشته‌ام.

حجت‌الاسلام حمیدی افزود: خدا را شاکرم که درمدت کوتاه خدمت در خراان جنوبی در جمع مردم شریف ولایی انقلابی خراسان جنوبی بودم درس‌های زیادی از مردم گرفتم مردمی که پای نظام و دستاوردها و آرمان‌های شهدا ایستادند و با وجود همه مشکلات اصل انقلاب، نظام و ولایت مداری را دارند.
وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی در میزان مشارکت مردم در انتخابات سرآمد است گفت: نه در یک دوره بلکه در همه انتخابات حضور گسترده مردم این استان نشان دهنده عمق بصیرت مردم است. در هر صحنه‌ای برای حفظ نظام حضور یافتند.
رئیس کل سابق دادگستری خراسان جنوبی عنوان کرد: در این دو سال و نه ماه، دو سال و نیم درگیر کرونا بودیم تنگناهایی که برای مدیریت است و با حضور این ویروس بود که ما را از رسیدن اهداف بازداشت اما سعی کردیم از روش‌های جایگزین از قبیل دادرسی الکترونیک استفاده  کنیم.
حمیدی گفت: استان خراسان جنوبی در حوزه  الکترونیک در کشور سرآمد استان‌ها است. بدنه دادگسترس اعتقاد به این امر دارند و باید هزینه دادرسی مردم را کاهش داد و رفت و آمدهای مردم را به دادگستری دادگاه کاهش داد.
حجت الاسلام علی موحدی‌راد نیز در این مراسم اظهار داشت: مبارزه با فساد امری بسیار مهم است و  مردم دنبال این هستند که با فساد به صورت جدی  مبارزه شود.
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی  گفت: مبارزه با احتکار، گران فروشی و اقداماتی که مردم  احساس خرسندی داشته باشند بسیار مهم است و در دستور کار ما قرار دارد.
وی افزود: وقتی به سند تحول نگاه کنیم به موضوعات مختلفی در آن  اشاره  شده است که در صدر برنامه‌ها در اجرای سیاست‌های کلان قوه قضاییه اولویت با موضوع تکریم ارباب رجوع است.
موحدی راد بیان کرد: رسیدگی الکترونیکی، برگزاری دادگاه‌های مجازی از دیگر برنامه‌های مدنظر است که امیدواریم روزی شاهد باشیم افراد بتوانند حق خود را احقاق کنند چرا که زیبنده این مردم و  دستگاه قضایی نیست که حجم ورودی این همه پرونده باشد و  باید حجم پرونده‌ها کاهش یابد و بر کاهش حجم زندانیان و مجازات جایگزین حبس اعتقاد داریم.
انتهای پیام/

کپی