اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

ابراز نگرانی دبیرکل سازمان ملل از حمله صهیونیستها به مراسم تشییع پیکر خبرنگار الجزیره

ابراز نگرانی دبیرکل سازمان ملل از حمله صهیونیستها به مراسم تشییع پیکر خبرنگار الجزیره

آنتونی گوترش دبیر کل سازمان ملل از حمله صهیونیست ها به مراسم تشییع پیکر شهید شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایران آنلاین، دبیرکل سازمان ملل در بیانیه ای افزود که با ناراحتی مراسم تشییع شیرین ابو عاقله خبرنگار آمریکایی فلسطینی را در شرق قدس اشغالی دنبال کرده  و تحت تاثیر سوگواری و ابراز احساسات فلسطینیان برای ابوعاقله قرار گرفته است.

وی از رویارویی نیروهای امنیتی اسرائیل و فلسطینیان در مقابل بیمارستان سنت جوزف و رفتار برخی از نیروهای پلیس حاضر در این منطقه عمیقا ابراز ناراحتی کرد .

دبیر کل سازمان ملل بر احترام به حقوق پایه ای بشر از جمله آزادی عقیده و بیان و اجتماع مسالمت‌آمیز  تاکید کرد.

نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه جاری با یورش به اردوگاه جنین در سرزمین های اشغالی "شیرین ابوعاقله" خبرنگار شبکه خبری الجزیره را به ضرب گلوله به شهادت رساندند که تاکنون بازتاب های مختلفی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری النشره، وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین با اعلام این خبر افزود: این خبرنگار هنگام پوشش خبری یورش صهیونیستها به اردوگاه جنین در شمال کرانه غربی در حالیکه جلیقه خبرنگاری بر تن داشت، از ناحیه سر هدف اصابت گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و کشته شد و «علی السمودی» تهیه‌کننده این شبکه نیز زخمی شد.

ارتش رژیم صهیونیستی روز جمعه نیز حمله شدید و خشونت آمیزی را به کاروان تشییع پیکر ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره در قدس اشغالی انجام دادند.

این هجوم و بی احترامی به شکلی بسیار شرم آور و در برابر چشم جهانیان انجام شد، به طوری که نیروهای صهیونیست با استفاده از بمب های صوتی به کاروان تشییع پیکر ابوعاقله یورش بردند.


انتهای پیام/

 

 

 

کپی