اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

قد کودکتان را فناورانه اندازه گیری کنید

قد کودکتان را فناورانه اندازه گیری کنید
میترا جلیلی خبرنگار

با توجه به شیطنت کودکان، اندازه‌گیری قد آنها به روش سنتی و از طریق علامت‌گذاری روی دیوار کمی سخت است و این اندازه‌گیری بیشتر در مطب پزشکان انجام می‌شود ولی اگر شما نگران رشد کودک خود هستید می‌توانید از وسیله فناورانه Kiko استفاده کنید؛ یک دستگاه اندازه‌گیری هوشمند که از لیزر استفاده می‌کند.

روزنامه ایران: این وسیله کوچک فناورانه که به همراه یک ترازوی هوشمند ارائه می‌شود، توسط شرکت الکترونیک Magpie Tec طراحی شده و علاوه‌ بر کودکان، می‌توان از آن برای اندازه‌گیری قد بزرگسالان نیز استفاده کرد. تنها کافی است کاربر دکمه دستگاه را فعال کرده و آن را روی زمین قرار دهد تا محاسباتی را انجام دهد.
دستگاه با تعیین دقیق مدت زمان بین نور ساطع شده و سپس انعکاس مجدد به آن، می‌تواند ارتفاع اتاق را به طور دقیق اندازه‌گیری کند. در مرحله بعد، کاربر به آرامی Kiko را بالای سر کودک ایستاده قرار می‌دهد و اندازه‌گیری دیگری را انجام می‌دهد. یک ریزپردازنده یکپارچه برای تعیین قد کودک، این اندازه‌گیری را از اندازه‌گیری اول کم می‌کند و عملاً لیزر فاصله بالای سر کودک تا سقف را نیز اندازه‌گیری می‌کند. ادعا می‌شود که دقت این وسیله تا 1.5 میلیمتر است. این داده‌ها فوراً روی صفحه نمایش LCD دستگاه نمایش داده می‌شوند. همچنین این داده‌ها را می‌توان ازطریق بلوتوث به یک اپلیکیشن ردیابی رشد در تلفن هوشمند کاربر منتقل کرد.
گفتنی است Kiko باید نسبتاً صاف و ثابت روی سر کودک قرار گیرد و گفته می‌شود یک بار شارژ باتری لیتیوم پلیمری این دستگاه فناورانه برای تقریباً 2هزار اندازه‌گیری مناسب است.
کودک همچنین روی ترازو می‌ایستد درحالی که پاهایش باید روی 4الکترود موجود روی آن قرار بگیرد تا اطلاعاتی مانند وزن، ذخیره چربی بدن، توده ماهیچه، میزان پروتئین بدن، توده استخوانی و... را در اختیار شما قرار دهد. Kiko در سایت کیک استارتر با قیمت 99 دلار پیش‌فروش می‌شود درحالی که وقتی به تولید انبوه برسد قیمت آن 129 دلار خواهد بود.

انتهای پیام/

 

 

 

کپی