اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
مصوبات شصت و چهارمین جلسه شورای شهر تهران؛

شهرداری تهران به ایجاد درگاه واحد صدور مجوز ملزم شد

شهرداری تهران به ایجاد درگاه واحد صدور مجوز ملزم شد

اعضای شورای اسلامی شهر تهران طرح «الزام شهرداری تهران به ایجاد درگاه واحد صدور مجوز شهرداری تهران» را تصویب کردند.

به گزارش ایران آنلاین،  اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در جریان شصت و چهارمین جلسه شورای شهر بررسی طرح الزام شهرداری تهران به ایجاد درگاه واحد صدور مجوز شهرداری تهران را در دستور کار قرار دادند.

مهدی اقراریان درباره این طرح اظهار داشت متاسفانه طی ارزیابی‌های انجام شده یکی از مشکلات و مسائلی که شهروندان از آن یاد می‌کنند مسئله صدور مجوز است.

وی گفت: این مجوز مربوط به مجوز ساخت و ساز و هم مجوز کسب و کار است که طرح یادشده تلاش دارد برخی مشکلات را رفع کند.

اقراریان گفت: طرح پیشنهادی با هدف رفع تنگناهایی از جمله عدم وجود شفافیت و اجرایی رویه های ناصحیح، پراکندگی پایگاه های داده و موازی کاری، عدم ارتباط موثر فرایندهای درون سازمانی و برون سازمانی ارایه شده است.

به گفته وی، شهرداری تهران سه ماه مهلت دارد تا لایه طرح یادشده را به شورای شهر ارائه کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه لایحه باید برنامه عملیاتی و فنی دقیق و زمانبندی شده را تضمین کند، عنوان کرد: اتصال به درگاه واحد ملی صدور مجوزهای کسب و کار، نظام احراز هویت واحد و یکپارچه شهروندان و کاربران درون و برون سازمانی در این لایحه باید تضمین شود.

در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران با رای خود طرح را تصویب و شهرداری را به ایجاد درگاه واحد صدور مجوزها ملزم کردند.

مهلت پرداخت فیش عوارض ساختمانی تا پایان خرداد تمدید شد

اعضای شورای شهر تهران همچنین با حداکثر آرا با پیشنهاد مهلت پرداخت فیش عوارض تا پایان خرداد ماه موافقت کردند همچنین پیشنهاد تمدید ۱۵ روزه فرصت در صورت صلاحدید شهردار نیز با اکثریت آرا تصویب شد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص فیش های صادر شده عوارض در اسفند ماه ۱۴۰۰ نیز گفت: پیشنهاد داده شد تا پایان خردادماه فرصت داده شده تا مردم طبق قانون پرداخت کنند. دیگر پیشنهاد کمیته برنامه و بودجه نیز این بود که ۱۸ خردادماه آخرین فرصت باشد و فرصت چندانی باقی نخواهد ماند و به نظر پایان این ماه منطقی تر است.

مهدی چمران با بیان اینکه کسانی که امروز فیش خود را پرداخت می کنند با کسانی که ۱۸ اسفند ماه پرداخت کرده اند چه فرقی دارد، گفت: اگر فرقی بین این دو نباشد عدالت نیست.

به گفته رییس شورای شهر تهران، در این مدت شاید عده ای نتوانند فیش خود را پرداخت کنند. پیشنهاد می کنیم به شهردار اجازه داده شود در صورت صلاحدید ۱۵ روز دیگر، این فرصت را تمدید کند و در این راستا نیازی به مجوز جدید نداشته باشد تا جاماندگان نیز اقدام کنند.

وی ادامه داد: تا پایان خردادماه همه می توانند مبالغ فیش خود را بر اساس قانون پرداخت کنند. تنظیم پول و پرداخت رقم بالا برای مردم سخت است و باید فرصت کافی را داشته باشند و با توجه به این موضوع پیشنهاد می شود که این فرصت در صورت صلاحدید تمدید شود.


انتهای پیام/

 

 

 

 

کپی