اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
در همایش «حلقه‌های میانی؛ پیشران حکمرانی مردمی»؛

اسماعیلی: حوزه فرهنگ نیاز به ساختار جدید و بودجه اضافه ندارد

اسماعیلی: حوزه فرهنگ نیاز به ساختار جدید و بودجه اضافه ندارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه با وجود ۲۶ هزار کانون فرهنگی، ۷۰ هزار مسجد، ۱۲۰ هزار مدرسه ۹ هزار اماکن ورزشی از این ظرفیت‌ها استفاده نمی‌کنیم، گفت: اگر این ظرفیت‌ها بهره‌برداری شود، در حوزه فرهنگ نیاز با بودجه اضافی نداریم.

به گزارش ایران آنلاین، «محمدمهدی اسماعیلی» روز یکشنبه در همایش تخصصی «جریان‌ حلقه‌های میانی؛ پیشران حکمرانی مردمی» که به میزبانی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در ساختمان کوثر برگزار شد، ظرفیت‌های مردمی حوزه فرهنگ می‌تواند به حل مشکلات کشور کمک کند و نیاز به ایجاد ساختار و هزینه‌ کردن بودجه اضافه در این حوزه نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مردمی‌سازی یارانه‌ها گفت: مردمی‌سازی یارانه باید انجام می‌شد؛ چون عمده پرونده فساد اقتصادی در چهار سال گذشته مرتبط با همین یارانه‌ها بوده است.

اسماعیلی اضافه کرد: این دولت یارانه را به جای واسطه به جیب خود مردم پرداخت می‌کند و حال این حلقه میانی باید کار اقناع را انجام دهد.

وی با بیان این‌که ۷ هزار موسسه فرهنگی و ۹ هزار موسسه قرانی داریم که از همه این ظرفیت‌ها باید به نحو احسن استفاده کرد، خاطرنشان کرد: حرف نزده و کار نکرده فراوان داریم و شبکه میانی افراد مؤثر حقیقی و حقوقی مانند روحانیون هستند که باید مردم را آگاه کنند.


انتهای پیام/


 

کپی