اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین در گفت و گو با ایران آنلاین عنوان کرد:

توجه به ظرفیت‌های برون‌مرزی؛ هدف نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین

توجه به ظرفیت‌های برون‌مرزی؛ هدف نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین با تأکید بر اینکه رویکرد ما توجه به ظرفیت‌های برون مرزی برای توسعه فعالیت‌های این شرکت است، گفت: علاوه بر نیازسنجی کشورهای هدف، برای معرفی و شناساندن توانمندی‌های استان نیز برنامه مدونی داریم.

معصومه قاسمی / خبرنگار

احمد خورگامی در گفت و گو با ایران آنلاین تصریح کرد: برای تحقق اهداف اقتصادی استان قزوین، کارگروهی در استان قزوین با حضور سازمان صمت، جهاد کشاورزی، شرکت شهرک‌های صنعتی و شرکت نمایشگاه‌ها، خانم محمد بیگی نماینده قزوین در خانه ملت تشکیل شده که دبیری آن با شرکت نمایشگاه‌هاست.
وی تصریح کرد: در این کارگروه قرار شد، در گام نخست ضمن شناسایی نحوه استفاده از ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی کشور سوریه نسبت به ارزیابی نیازها و درخواست تجار این کشور نیز اقدام لازم صورت گیرد تا اگر به خرید کالا از ایران و شرکت‌های دانش بنیان تمایل داشتند به ما اعلام شود.
خورگامی افزود: برپایی نمایشگاه‌های خارج از کشور یکی از راهکارها برای شناساندن ظرفیت‌های صنعتی و تولیدی استان قزوین است که به این منظور،  پیش‌بینی شده در نمایشگاه شهر حلب سوریه شرکت کنیم.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین با بیان اینکه دو نمایشگاه در شهر حلب پیش بینی شده که در بخش صنعت ساختمان قزوین می‌تواند نیازمندی‌های طرف سوری را تأمین کند، ادامه داد: در نمایشگاه شهر حلب سوریه تلاش خواهیم کرد شرکت‌های صنعتی قزوین بتوانند محصولات خود را به نحو مطلوبی عرضه کنند.
این مسئول یادآورشد: با توجه به اینکه در این ایام با افزایش قیمت ارز مواجه شدیم به نظر می‌رسد هزینه شرکت در این رویداد اقتصادی سنگین باشد اما تلاش می‌کنیم زمینه حضور تجار قزوینی در نمایشگاه‌های خارجی پس از دوران کرونا مهیا شود و بتوانیم توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان را در معرض دید مردم و تجار کشورهای دیگر قرار دهیم؛ همچنین درصدد هستیم با دعوت از هیأت‌های تجاری و بازرگانی برای شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی استان قزوین، فعالان اقتصادی کشورهای هدف را با ظرفیت‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی استان آشنا کنیم و نشست‌های تخصصی رو در رو تدارک ببینیم تا تجار بدون واسطه با همدیگر وارد مذاکره تجاری شوند.
وی افزود: برای شرکت در نمایشگاه کشاورزی که امسال در قزوین برگزار می‌شود از هیأت‌های عراقی و برای نمایشگاه صنعت و خودرو از تجار بلاروس دعوت کردیم، حضور یابند.
وی با بیان اینکه با شرکت شهرک‌های صنعتی جلسات اثربخش و تعاملات خوبی داریم، ادامه داد: نتیجه جلسات متعدد و کارشناسانه، منجر به عقد تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین شده که بر اساس آن، بخشی از هزینه‌های استقرار هیأت‌های تجاری از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی تأمین خواهد شد.
مدیر عامل نمایشگاه‌های استان قزوین با تاکید بر اینکه برگزاری جام جهانی در کشور قطر، فرصت‌های اقتصادی خوبی ایجاد خواهد کرد، گفت: این رویداد مهم جهانی، فرصتی برای معرفی و صادرات محصولات کشورمان و استان قزوین است؛ لذا در این راستا جلساتی با مسئولان سازمان توسعه تجارت برگزار کردیم و قرار است همزمان با جام جهانی فضایی به مساحت 6 هزار مترمربع به جمهوری اسلامی تعلق گیرد و تلاش می‌کنیم حداقل 500 متر فضای غرفه‌ای در اختیار استان قزوین قرار گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد که در صورت به نتیجه رسیدن رایزنی‌ها، در غرفه جمهوری اسلامی ایران در قطر، امکان معرفی و عرضه خوشه شیرینی سنتی قزوین فراهم شود.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین در پایان  تصریح کرد: کشور قطر برای شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی استاندارد سختی دارد و در صورت شرکت در آن می‌توانیم گام مهمی در معرفی و بازاریابی محصولات شاخص استان قزوین داشته باشیم.

کپی