اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

جمع آوری حدود 10 میلیارد تومان زکات در استان همدان

جمع آوری حدود 10 میلیارد تومان زکات در استان همدان
فاطمه صنیعی وحید خبرنگار

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی استان همدان از جمع‌آوری 9 میلیارد و 780 میلیون تومان زکات فطریه و کفارات در استان همدان خبر داد.

به گزارش ایرا انلاین ، محمد رسول شیخی زاده،  مدیرکل کمیته امداد استان همدان اظهار داشت: امسال تدابیری خاص اندیشیده شده بود که مردم مؤمن و نیکوکار از طریق کد دستوری #۵۰8۱۸۸۷۷* یا شماره کارت 6037997950161456 و صندوق‌های پایگاه‌های مجهز به دستگاه کارت‌خوان مستقر در میادین اصلی به سهولت بتوانند فطریه عام خود را پرداخت کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: در مرحله اولیه 9 میلیارد و 780 میلیون تومان زکات فطریه عام  و کفارات از سوی مردم مؤمن و متدین استان توسط مراکز این نهاد و با همکاری شورای زکات استان، بهزیستی، مراکز نیکوکاری و خیریه‌های دارای مجوز از دبیر خانه شورای زکات کمیته امداد استان همدان جمع‌آوری و به‌حساب نیازمندان واریز گردید وی همچنین ادامه داد: از این مبلغ 9میلیارد و 55 میلیون تومان زکات فطره، 643 میلیون تومان کفارات، 82 میلیون تومان زکات فطریه سهم سادات بود.

وی اظهار داشت : زکات فطریه در محلی که جمع‌آوری‌شده در همان محل با هماهنگی شورا و هیئت‌امنای محل برای کمک‌هزینه معیشت، رفع سوءتغذیه کودکان، کمک‌هزینه تحصیلی، درمان، جهیزیه و مسکن افراد نیازمند هزینه می‌شود.

شیخی زاده در پایان اعلام کرد: مبلغ زکات همچنان درحال افزایش است و پایگاههای اصلی در دفاتر امداد و مراکز نیکوکاری آماده دریافت زکات از مردم مومن هستند. 

کپی