اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

سقوط محبوبیت بایدن به پایین ترین سطح

سقوط محبوبیت بایدن به پایین ترین سطح

یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که محبوبیت جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا در ماه جاری میلادی (مه) به پایین‌ترین سطح در دوره ریاست‌جمهوری‌ وی سقوط کرده و بیشترین بدبینی به عملکرد بایدن در میان دموکرات ها است.

به گزارش ایران آنلاین، بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات عمومی آسوشیتدپرس که روز جمعه به وقت محلی منتشر شد، تنها ۳۹ درصد از آمریکایی ها عملکرد بایدن به عنوان رئیس جمهوری را تایید می کنند که کمتر از سطح محبوبیت وی در مقایسه با ماه گذشته است.

به طور کلی، از هر ۱۰ آمریکایی تنها ۲ نفر معتقدند که آمریکا در مسیر درستی قرار دارد یا اقتصاد این کشور خوب است، درحالی که ماه گذشته از هر ۱۰ نفر ۳ نفر در این دو زمینه نظر مثبتی داشتند.

این کاهش‌ محبوبیت در میان دموکرات‌ها بیشتر است به گونه ای که در ماه مه  تنها ۳۳ درصد در حزب دموکرات بایدن اعلام کردند که آمریکا در مسیر درستی پیش می‌رود، در حالی که در ماه  آوریل ۴۹ درصد در این زمینه نظر مثبتی داشتند.

میزان رضایت از عملکرد بایدن در میان دموکرات ها به ۷۳ درصد رسیده است که کاهش قابل توجهی نسبت به اوایل دوره ریاست جمهوری وی است.

در نظرسنجی‌های آسوشیتد پرس که در سال ۲۰۲۱ انجام شد، محبوبیت بایدن در میان دموکرات‌ها هرگز به کمتر از ۸۲ درصد نرسیده بود.

این یافته ها نشان دهنده احساس نارضایتی گسترده در کشوری است که با مجموعه ای از چالش ها از جمله تورم، خشونت مسلحانه، کمبود ناگهانی شیر خشک تا یک بیماری همه گیر مداوم مواجه است.

به گزارش ایرنا، نظرسنجی اخیر ان بی سی نیز نشان داد که ناخشنودی از بایدن رکورد جدیدی را ثبت کرد و ۳۹ درصد آمریکایی ها وی را تایید و ۵۶ درصد وی را رد کرده اند.

بیشتر آمریکایی ها از سیاست بایدن در حوزه تورم، اقتصاد و امنیت مرزی ناراضی هستند و فقط ۳۷ درصد آمریکایی ها نگاه مثبتی به وی دارند.

ان بی سی میزان کنونی محبوبیت بایدن را در حدود میزان محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری قبلی آمریکا ارزیابی کرد. ترامپ از معدود رئیسان جمهوری در آمریکا بود که نتوانست یک دوره بیشتر رئیس جمهوری بماند.

اوایل این ماه، ۴۲ درصد آمریکایی ها صلاحیت حرفه ای بایدن را در نظرسنجی مشترک واشنگتن پست و ای بی سی تایید کردند که نسبت به نظرسنجی ماه فوریه ۵ درصد افزایش را نشان می داد اما اکنون، دوباره روند محبوبیت وی کاهشی شده است.

وزارت کار آمریکا، تورم در ماه آوریل (ماه گذشته میلادی) را ۸.۳ درصد اعلام کرد که همچنان در بالاترین سطح در ۴۰ سال  گذشته است. تورم در ماه مارس  ۸.۵ درصد بود.

مشکلات در زنجیره تأمین، جنگ اوکراین و تقاضای بسیار از سوی مصرف کنندگان، قیمت کالاها را همچنان در آمریکا در بالاترین سطح خود در ۴۰ سال گذشته نگاه داشته است.

کمبود شیر خشک نیز که به تازگی به معضلات دولت بایدن افزوده شده، گفته می شود به دلیل تعطیلی یک کارخانه در آمریکاست که حدود ۴۰ درصد محصولات شیر خشک در سراسر این کشور را از دسترس خارج کرده است.

بر اساس داده‌های انجمن خودروی آمریکا،میانگین قیمت  هر گالن (۳.۸ لیتر) بنزین معمولی  در آمریکا به ۴.۵۶ دلار رسیده است.


انتهای پیام/

 


 

کپی