اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

وزیر فرهنگ: دولت سیزدهم مصمم به حل مشکلات مردم است

وزیر فرهنگ: دولت سیزدهم مصمم به حل مشکلات مردم است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت مصمم است که مشکلات مردم را حل کند چرا که عقب افتادگی ها زیادی وجود دارد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا/ محمد مهدی اسماعیلی عصر روز جمعه در جلسه شورای اداری سردشت با اشاره به مشکلات و مطالبات مردم اظهار کرد: بی‌آنکه کاری به گذشته داشته باشیم، وظیفه خود می‌دانیم خدمتگزار مردم باشیم و این مسیر خدمتگزاری را با قدرت ادامه خواهیم داد.

وی درباره شهرستان سردشت اظهار کرد: این منطقه، یکی از شهرهای مفاخر ایرانی اسلامی، نخستین شهر شیمیایی در جهان به شمار می رود و نماد ایستادگی و مقاومت و سرافرازی ایران اسلامی است.

وی اضافه کرد: بخشی از مطالبات این شهرستان جزو مصوبات سفر است که در جلسه شورای اداری مطرح خواهد شد ، تنها یکی از مطالبات مهم و اساسی مردم که از سوی فرماندار نیز بسیار تاکید شده بازگشایی ۲ معبر مرزی است که این موضوع در ستاد قاچاق کالا و هیات دولت پیگیری می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: راه‌ها، مسایل مربوط به مرز و حوزه فرهنگ و هنر از مطالبات اصلی شهرستان هستند که به جد پیگیری خواهند شد.

وی در خصوص سالن یادمان شهدای شیمیایی سردشت نیز گفت: علاوه بر تخصیص ۵۰ میلیارد ریال به این طرح، تا تکمیل نهایی و راه اندازی هر چقدر هزینه داشته باشد، به این سالن اعتبار تخصیص خواهیم داد.

فرماندار سردشت نیز در این جلسه گفت: در شرایطی که ایران عزیز در اقتدار و عظمت دارای امنیت پایدار است، انتظار به حق این مردم از دولت مردمی نگاهی ویژه و حل جهادی مشکلات شهرستان است .

لقمان خسروپور افزود: این شهرستان به لحاظ تعداد شهدا و جانبازان به نسبت جمعیت در آذربایجان غربی رتبه نخست و در سطح ملی رتبه دوم را دارد و این می‌طلبد نگاه خاصی به این شهرستان مرزی و محروم شود.

وی بیان کرد: مشکلات در این شهرستان تلنبار شده و مردم انتظار دارند سفر رییس جمهور گره گشای مشکلات این شهرستان باشد و این شهرستان روی ریل توسعه قرار بگیرد.

فرماندار سردشت در ادامه بهسازی و آسفالت راه‌های ارتباطی بین شهری و روستایی، بازگشایی معابر مرزی ، تامین اعتبار برای آبیاری ۷ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی، احداث درمانگاه بستری در شهر میرآباد و سردشت، تخصیص اعتبارات ویژه و حمایتی برای شهرداری های چهار شهر سردشت، ربط، نلاس و میرآباد، احداث تونل زمزیران، احداث مجتمع چند منظوره سالمندان، احداث موزه صلح، احداث ۱۵۰ کلاس درس برای جبران کمبود سرانه فضای آموزشی، نگاه ویژه به حوزه گردشگری و واگذاری زمین به شرکت های تعاونی مسکن از اهم مطالبات مردم خواند.

در پایان هر یک از معتمدین شرط به بیان مسائل و مشکلات شهرستان پرداختند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از طرح نیمه کاره کارخانه تصفیه شکر خام و مجتمع فرهنگی یادمان شهدای شیمیایی این شهرستان بازدید کرد که برای تکمیل و راه‌اندازی این مجتمع دستور تخصیص ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارتخانه داد.

/انتهای پیام 

کپی