اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

امیرعبداللهیان به هند دعوت شد

امیرعبداللهیان به هند دعوت شد

وزرای امور خارجه ایران و هند در گفت‌وگویی تلفنی در خصوص لزوم گسترش روابط دوجانبه و مهم ترین موضوعات منطقه‌ای و بین المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا/ «حسین امیرعبداللهیان» امروز جمعه با «سوبرامانیام جایشانکار» همتای هندی خود در خصوص مهم ترین موضوعات در دستور کار روابط فیمابین دو کشور و همچنین برخی مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه‌ای و بین المللی به صورت تلفنی گفت‌وگو و رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگو، با اشاره به مناسبات خوب بین تهران و دهلی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه‌ای برای روابط با هند قائل است و همکاری‌های دو کشور در راستای توسعه و گسترش همه جانبه و هچنین تعاملات و رایزنی در مورد مسائل منطقه‌ای و بین المللی از شاخص های مناسبات رو به رشد موجود است.

جایشانکار وزیر امور خارجه هند نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به سطح خوب روابط و همکاری‌ها بین دو کشور ابراز امیدواری کرد این همکاری‌ها و روابط در زمینه‌های گوناگون توسعه و ارتقاء پیدا کند.

وزیر امور خارجه هند همچنین از همتای ایرانی خود دعوت کرد تا برای دیدار و گفت‌وگو و رایزنی با مقامات عالی‌رتبه کشورش به دهلی سفر کند که مورد استقبال  وزیر امور خارجه کشورمان قرار گرفت.

مناسبات دوجانبه ایران و هند و توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، تحولات افغانستان، یمن، اوکراین و مذاکرات برای لغو تحریم‌ها از جمله موضوعات مورد توجه و رایزنی دو کشور است.

/انتهای پیام

کپی