اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
با حضور وزیر راه و شهرسازی،

پالایشگاه قیر ارومیه به بهره‌برداری رسید

پالایشگاه قیر ارومیه به بهره‌برداری رسید

واحد تولید روزانه یک هزار تُن قیر پالایشگاه قیر ارومیه مجهز به فناوری نسل سوم در مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایران آنلاین، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی روز جمعه در این مراسم گفت: واحد تولید قیر پالایشگاه ارومیه مجهز به فناوری نسل سوم با ظرفیت تولید روزانه حدود یک هزار تُن از این محصول شده و قادر به تامین بخش عمده نیاز پروژه‌های راهسازی کشور است.

 

سید محسن حمزه‌لو با اشاره به اینکه این پالایشگاه مجهز به فناوری نسل سوم تولید قیر، با ۲ هزار میلیارد ریال راه اندازی شده است، اظهار کرد: پالایشگاه قیر ارومیه به عنوان نخستین واحد صادرکننده قیر در شمال‌غرب کشور به شمار می‌رود.


وی ادامه داد: پالایشگاه قیر ارومیه محصولات مطابق با تکنولوژی‌های نسل سوم تولید می‌کند و تولیدات این واحد با محوریت کاهش آلودگی محیط‌ زیست، بهره‌وری انرژی و کمک به ارتقای صادرات فرآورده‌های غیرنفتی تهیه و عرضه‌ می‌شود.


مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی یادآور شد: استفاده از مصالح باکیفیت و بادوام در پروژه‌های راهسازی جهت کاهش هزینه‌های نگهداری و مرمت آسفالت جاده‌ها از بحث‌های مهم صنعتی‌سازی است.


حمزه‌لو تاکید کرد: این پالایشگاه ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن قیر را دارد که این میزان بیش از نیاز داخل استان است.
پالایشگاه مجهز به فناوری نسل سوم قیر ارومیه تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.


انتهای پیام/

 

کپی