اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بازدید معاون امور مجلس رئیس جمهور از نمایشگاه کتاب؛

حسینی: دولت مشکلات تهیه کاغذ با قیمت مناسب را پیگیری می‌کند

حسینی: دولت مشکلات تهیه کاغذ با قیمت مناسب را پیگیری می‌کند

معاون امور مجلس رئیس جمهور ظهر از سی و‌ سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلای امام خمینی رحمه‌الله بازدید کرد.

به گزارش ایران آنلاین سید محمد حسینی در این بازید که حدود ۵ ساعت به طول انجامید در گفت وگو با ناشران در جریان تازه های نشر قرار گرفت .

در جریان این بازدید همچنین ،  ناشران در گفت و گوی صمیمی نکات و دغدغه های خود را با معاون پارلمانی رئیس جمهور در میان گذاشتند.
دکتر حسینی در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب  در گفت و گو با خبرنگاران و ناشران ،‌ با اشاره به نقش و جایگاه کتاب و کتابخوانی در رشد و  سعادت جامعه اظهارداشت: کتاب در سلامت و آرامش  روح و جسم انسان موثر است و جامعه ای که در آن کتابخوانی رواج داشته باشد، در مسیر سعادت و بهروزی خواهد بود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور لزوم  تشویق جوانان به مطالعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: بی تردید با گرایش جوانان  و نوجوانان  به مطالعه  و انس با کتاب، شاهد کاهش برخی ناهنجاری های اجتماعی در سطح جامعه خواهیم بود.

حسینی در ادامه با تاکید بر اهتمام دولت  بر حمایت از حوزه نشر و اعتلای فرهنگ جامعه ، اظهارداشت: یقینا هر اندازه اعتبارات بخش فرهنگ افزایش یاید عواید آن به جامعه باز می گردد و تلاش دولت این است که توجه ویژه ای به رشد و اعتلای امور فرهنگی بویژه حوزه کتاب و نشر داشته باشد.
معاون رئیس جمهور افزود: اگر چه بخاطر مشکلات انباشته شده اقتصادی،  توجه اصلی دولت به بهبود وضعیت معیشتی مردم و رفع مشکلات اقتصادی است اما معنایش این نیست که  این دولت به فرهنگ بی توجه باشد و بدون تردید جزو اولویت های اصلی دولت، رفع مشکلات ناشران در حوزه تهیه  کاغذ با قمیت مناسب و پیگیری دغدغه های ناشران و فعالان حوزه فرهنگ است.

حسینی با تاکید بر اهمیت  توجه به ترجمه آثار اندیشمندان کشورمان به  زبان های خارجی ،‌گفت: امروز بنیه فکری و علمی بالایی در کشور وجود دارد که می توان آنرا به زبان های خارجی ترجمه و در اختیار علاقه مندان قرار داد تا سایر ملت ها نیز بتوانند از ذخایر فکری و فرهنگی ایرانیان بهره مند شوند.
معاون امور مجلس رئیس جمهور در بازدید از غرفه بیناد حفظ و نشر آثار شهید سلیمانی با تجلیل از مقام این شهید والامقام گفت: لازم است زوایای مختلف شخصیت و مکتب سردار سلمیانی  به زبان های گوناگون به نگارش درآمده و برای همه علاقه مندان تبیین شود تا همگان با اقدامات و فداکاری ها ی ایشان آشنا شوند.

دکتر حسینی همچنین در غرفه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) با اشاره به  لزوم استمرار روحیه تحول خواهی امام راحل اظهارداشت:  ایده ها و اندیشه های امام برگرفته از آموزه های الهی است به همین خاطر به زمان خاصی محدود نمی شود و نمی توان برای آن تاریخ مصرف مشخصی تعیین کرد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز هم نیازمند حرکت  در مسیر آرمان های امام راحل از جمله  تحول خواهی،‌ توجه به محرومین، استکبار ستیزی و اتکا به توان داخلی هستیم و خوشبختانه دولت مردمی در این مسیر قرار دارد و دولت روی کار آمده است که به حرکت در مسیر خط امام  و رهبری عزیز افتخار می کند و مصمم است اندیشه های والای آنان را در همه عرصه ها محقق کند لذا امروز فرصت  و شرایط مناسبی ایجاد شده است تا اندیشه های امام در سطح جامعه بروز و ظهور کاملی داشته باشد و گفتمان امام، گفتمان غالب در کشور باشد.

دکتر حسینی گفت: اقدام دولت مردمی در عادلانه کردن یارانه ها برای این است که محرومین و مستضعفین در فقر و تنگدستی نباشند و یارانه ها به صورت مستقیم به دهک های اصلی برسد و فقر مطلق از کشور برچیده شود و جلوی فساد و رانت گرفته شود.تاکید رهبر فرزانه انقلاب نیز در بیانیه گام دوم انقلاب،‌ استمرار همان آموزه های امام عزیز است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

کپی