اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کشف 50 میلیاردی ادکلن تقلبی در پایتخت

کشف 50 میلیاردی ادکلن تقلبی در پایتخت

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از پلمب کارگاهی در حنوب تهران که ادکلن های تقلبی تولید و با برندهای معروف می فروخت خبر داد و گفت: از این کارگاه 2 هزار و 500 عدد ادکلن تقلبی به ارزش 50 میلیارد ریال کشف شد.

 به گزارش ایران آنلاین ،  سرهنگ "نادر مرادی" در تشریح جزئیات  این خبر اظهار داشت: روز گذشته ،  در پی اعلام گزارشی مبنی بر فروش ادکلن های تقلبی در یک کارگاه تولیدی غیرمجاز، بلافاصله مراتب در دستور کار تیمی از ماموران نظارت بر اماکن عمومی تهران  قرار گرفت.
وی افزود: پس از انجام تحقیقات میدانی و رصد های اطلاعاتی،  با هماهنگی های  قضائی،  تیمی از ماموران این پلیس به همراه  کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی تهران به کارگاه تولیدی اعزام در بازرسی از این محل  2هزار و 534 عدد شیشه ادکلن با لیبل و پلمپ های تقلبی کشف شد.
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران ادامه داد: در بازجویی های اولیه متصدی این واحد صنفی به بزه ارتکابی با همکاری همدستش اعتراف و اظهار کرد، با تهیه و خرید چندین دستگاه لیبل زن و دستگاه پلمب، شیشه های خالی را با مواد اولیه و اسانس تقلبی پر و در قالب برندهای معروف روانه بازار می کرده است.
سرهنگ مرادی با بیان اینکه در این خصوص 2 متهم  دستگیر و پس از تکمیل  پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند، بیان داشت:کارشناسان  ارزش ریالی کالاهای تقلبی کشف شده را حدود 50 میلیارد ریال برآورد کرده اند.
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران، در پایان با تأکید بر عزم همگانی پلیس در مبارزه با کارگاه ها و واحد های تولیدی غیرمجاز و همچنین واحدهای صنفی متخلف، خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند گزارش های خود را در این خصوص  از طریق سامانه 110 با پلیس در میان بگذارند.

کپی