اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان در گفت و گو با ایران آنلاین:

اشتغال خراسان شمالی با تکیه بر صنعت رونق می‌گیرد

اشتغال خراسان شمالی با تکیه بر صنعت رونق می‌گیرد

خراسان شمالی با حدود ۴۰۰ واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری افزون بر ۱۳ هزار میلیارد ریال، استانی مستعد در زمینه اشتغال مبتنی بر تولید و صنعت است.

اسدا... ابراهیمی / خبرنگار 
به گزارش ایران آنلاین، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان خراسان شمالی در این باره گفت: این استان با داشتن صنایع بزرگ و اشتغال بالغ بر 11 هزار نفر در حوزه صنایع، حائز رتبه دهم از نظر اشتغال در بخش صنعت است.
حسین حاجی بگلو، با تأکید بر اینکه حمایت از تولید داخلی، ساده سازی ضوابط سرمایه گذاری و پیچیدگی های اداری و بومی‌سازی صنایع، از راهبردهای اصلی دولت در حمایت از فعالیت های صنعتی است، تصریح کرد: پایش کارخانه ها و واحدهای تولیدی راکد یا تعطیل استان را در اولویت قرار داده ایم و در صدد راه‌اندازی و رونق آنها با ساده سازی پیچ و خم سرمایه‌‎گذاری هستیم.
وی در ادامه از شناسایی و معرفی ٢ پروژه زنجیره تامین مالی تولید در خراسان شمالی به وزارت صمت  خبر داد و گفت: دو زنجیره شناسایی شده در حوزه فولاد و پلاستیک است و شناسایی سایر زنجیره های تامین مالی بر اساس اولویت گروه کالایی نیز در دست اقدام است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان خراسان شمالی افزود: بنابر سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در تمام امور مرتبط با ارائه خدمات و پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی، اولویت با واحدهای زیرمجموعه زنجیره تأمین مالی است.

وی با تاکید بر اینکه بانک‌‎های عامل نیز به عنوان تأمین‌کننده منابع اعتباری نقش مهمی در زنجیره تأمین مالی دارند، افزود: کاهش هزینه‌های تولید، رونق بخش تولید، یکسان‌سازی قیمت‌ها، ایجاد شفافیت در امور مالی و تأمین نقدینگی با کمترین مشکلات بانکی از مهمترین مزیت‌های شناسایی این زنجیره‌هاست.
 

کپی