اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

بازداشت جوانی که مانع افتادن تابوت خبرنگار شهیده فلسطینی شد

بازداشت جوانی که مانع افتادن تابوت خبرنگار شهیده فلسطینی شد

نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی اقدام به بازداشت جوان فلسطینی که با سپرکردن تن خود در مقابل ضربه های شدید باتوم صهیونیستها به تشییع کنندگان تابوت شهیده "شیرین ابوعاقله"، مانع افتادن تابوت او به زمین شده بود، کردند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از پایگاه خبری "القسطل"، "عمر ابوخضیر" از جوانان روستای شعفاط در بیت المقدس بود که چهره و مقاومتش در عکس و فیلم های منتشر شده از ضرب و جرح تشییع کنندگان پیکر خبرنگار شهیده فلسطینی در رسانه ها بازتاب زیادی یافت.

وی در این تصاویر با یک دست مانع اصابت باتوم به سرش شده و با دست دیگر زیر تابوت را گرفته بود و به شدت تلاش می کرد مانع افتادن آن شود. 

انتشار تصاویر حمله وحشیانه نظامیان صهیونیست به تشییع پیکر این خبرنگار شهیده، موجب خشم و انزجار بسیار جهانیان شد.

براساس این گزارش، با آغاز مراسم تشییع جنازه خبرنگار شبکه الجزیره از بیمارستان «الفرنسی» در قدس اشغالی، نیروهای رژیم صهیونیستی با حمله به ساختمان بیمارستان، به شرکت‌کنندگان در این مراسم تعرض کردند و آن‌ها را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه جاری با یورش به اردوگاه جنین در سرزمین های اشغالی «شیرین ابوعاقله» خبرنگار شبکه خبری الجزیره را به ضرب گلوله به شهادت رساندند.

این خبرنگار هنگام پوشش خبری یورش صهیونیستها به اردوگاه جنین در شمال کرانه غربی در حالی که جلیقه خبرنگاری بر تن داشت، از ناحیه سر هدف اصابت گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و به شهادت رسید و «علی السمودی» تهیه‌کننده این شبکه نیز زخمی شد.

ارتش رژیم صهیونیستی روز جمعه نیز حمله شدید و خشونت آمیزی را به کاروان تشییع پیکر ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره در قدس اشغالی انجام دادند.

شهادت این خبرنگار بازتاب گسترده ای در محافل سیاسی و خبری و رسانه ای جهان داشته است.انتهای پیام/

 

 


 

کپی