اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
استاندار سیستان و بلوچستان:

مشعل گاز تا پاییز امسال به زابل می‌رسد

مشعل گاز تا پاییز امسال به زابل می‌رسد

با تکمیل شبکه گازرسانی به زابل تا پاییز امسال، این شهرستان به شبکه گاز سراسری متصل خواهد شد.

محمد شکوهی فر/ خبرنگار
به گزارش ایران آنلاین، استاندار سیستان و بلوچستان در نشست پیگیری پروژه‌های گاز استان با اشاره اینکه توسعه متوازن و توزیع عادلانه امکانات همواره از رویکردهای مهم دولت است، گفت: اتصال شهرهای این استان پهناور به شبکه گاز سراسری از اولویت مهم دولت است و کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به شهر اسماعیل‌آباد و ۹۳ روستای شهرستان خاش با حضور رییس جمهوری، نشان از عملگرا بودن دولت در زمینه خدمت به مردم است.
حسین مدرس خیابانی با بیان اینکه شبکه‌گازرسانی به ۵۳ روستا و شهر اسماعیل‌آباد تکمیل و همچنین ۱۳۰ روستا دیگر نیز گازدار خواهند شد، تصریح کرد: به دلیل شرایط استراتژیک سیستان و بلوچستان، باید منطقه 11 گازی در این استان استقرار یابد تا به این ترتیب، روند اجرا و عملیات بهره برداری به این استان واگذار شود؛ امری که باعث تسریع در به سرانجام رساندن پروژه ها خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان، کنترل قاچاق سوخت را مورد تأکید قرار داد و تکمیل شبکه‌ گازرسانی به تمام نقاط استان را گام مهمی برای جلوگیری از قاچاق سوخت عنوان کرد و گفت: با تکمیل شکبه گازرسانی استان و راه اندازی خط انتقال فرآورده‌های نفتی به این استان، غلبه بر معضل قاچاق سوخت که آسیب جدی به اقتصاد استان و کشور وارد می کند، آسان تر خواهد شد.
مدرس خیابانی، یادآور شد: براساس مصوبه سفر رئیس‌جمهور کارخانه سیمان زابل تا اواسط خرداد، سیمان خاش تا انتهای شهریور و سیمان تیس تا پایان سالجاری گازرسانی خواهند شد.
مدرس خیابانی با بیان اینکه همزمان شبکه فرعی گازسانی به سمت میرجاوه در قالب مصوبات سفر رییس‌جمهوری نیز کلید خورده است، تصریح کرد: مسیر گازرسانی به سمت جنوب به دلیل گازرسانی به کارخانه فولاد مکران با یک میلیون و ۸۰۰ هزار مدول آهن و انتقال گاز به شهرهای در مسیر، اهمیت خاصی برای این استان دارد.
وی با تأکید بر اینکه گازرسانی به تمام شهرها و روستاهای بالای ۲۰ خانوار سیستان و بلوچستان از اولویت‌های شرکت گاز است، گفت: در این زمینه، هر یک از استان‌های معین، اجرای عملیات گازرسانی به یکی از شهرها را بر عهده دارد.
استاندار تاکید کرد: تعطیلی پروژه‌ها پذیرفتنی نیست؛ بنابراین باید فهرست پروژه‌های تعطیل به تفکیک شهرستان و دستگاه‌ اجرایی تهیه شود؛ همچنین از آنجایی که مبنای تخصیص اعتبار، گزارش وضعیت پروژه‌هاست، مدیران همه ابزارها را برای جذب بیشتر اعتبارات به کار گیرند تا به این ترتیب، طرح‌ها و پروژه‌ها با سرعت بیشتری پیش رود.

 

کپی