اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پل صالحیه به شهرک واوان کی به بهره برداری می رسد؟

پل صالحیه به شهرک واوان کی به بهره برداری می رسد؟
محمود غلامی خبرنگار

احداث ،تکمیل و بهره برداری از پل روگذرصالیحه با بیش از 90درصد پیشرفت فیزیکی و با گذشت 5سال به دلیل اختلاف نظر دوشهرستان بهارستان و اسلامشهر همچنان بلاتکلیف و نیمه کاره رها شده است.

 به گزارش ایران انلاین ، احداث پل صالیحه به شهرک واوان  به طول 960متردراستان تهران با هدف تسهیل در تردد ورفع مشکلات ترافیکی در سال 1395 با اعتباری بالغ بر سی میلیارد تومان توسط شهرداری صالحیه شروع شد. امروزو درسال ۱۴۰۱ به رغم تکمیل 900متر از پل در حوزه شهر صالحیه ،اجرای 60متر باقی مانده در محدوده شهر واوان بلاتکلیف مانده و هیچ اقدامی از سوی مدیران واوان واقع در شهرستان اسلامشهر جهت تکمیل و بهره برداری از آن صورت نگرفته است. اتلاف منابع و سرمایه ملی ، سردرگمی و بلا تکلیفی طرح از جمله تبعات این مدیریت است که به دفعات در رسانه ها و خبرگزاری ها بازتاب یافته است.
طبق طرح جامع ابلاغی در سال 1395 وتایید مشاورپروژه ،مسیرصالحیه به واوان به عنوان شریان درجه یک تعریف و اجرای آن به منظور ایجاد دسترسی جدید و رفع گره ترافیکی و تسهیل در تردد شهروندان در دستور کار شهرداری صالحیه قرار گرفت وعملیات عمرانی این پروژه با اخذ مجوزهای لازم  و هماهنگی با استانداری تهران و اداره کل راه و شهرسازی شروع شد. این پروژه در دور چهارم شورای شهر کلنگ زنی وبا پیگیری های مدیریت شهری  ادامه یافت وتمام فرایند تصمیم گیری ،تصویب واجرای عملیات عمرانی با هماهنگی مدیران ذیربط استانداری انجام گرفته است.
900متر این پروژه در محدوده شهر صالحیه  و 60 متردیگر نیز در محدوده شهر واوان قرار دارد احداث این پروژه از سال 95 با استفاده از منابع داخلی شهرداری صالحیه و اعتبار تخصیصی استانی اجرایی شد ولی متاسفانه به دلیل عدم همکاری مدیران شهرستان اسلامشهر و عدم تکمیل 60متر باقی مانده، این پروژه همچنان نیمه کاره رها شده و بازگشایی این مسیر را با چالش جدی مواجه کرده است.هدر رفتن سرمایه و بلا تکلیفی  از آسیب های این تاخیر و تعلل است وبرگزاری جلسات متعدد توسط دستگاه ها وپیگیری های مختلف در سال های اخیر نیز تا کنون نتیجه ای نداشته است.
طبق نظر کارشناسان شهری بهره برداری از این پروژه باعث دسترسی اسان وسریع ، صرفه جویی در زمان  و مصرف سوخت ، تسهیل در عبور و مرور رابه دنبال داردکه مردم شهرهای رباط کریم ، بهارستان ،اسلامشهر و شهریار می توانند از آن استفاده کنند.امید است در دولت سیزدهم وبا تدابیر استانداری تهران مشکلات این پروژه زیربنایی بانگاه کارشناسی  پیگیری و رفع شده  وزمینه بهره برداری از آن فراهم گردد.
شایان ذکراست شهرصالحیه درغرب استان تهران ودر شهرستان بهارستان واقع شده است.

کپی