اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رییس اتحادیه صنایع دستی اصفهان اعلام کرد :

هنرمندان صنایع دستی نیازمند توجه ویژه دولت

هنرمندان صنایع دستی نیازمند توجه ویژه دولت
حسین حدادگر خبرنگار

هنرمندان صنایع دستی استان اصفهان امیدوارند با سفر رییس جمهوری به دیار نصف جهان، بستر لازم برای گره گشایی ازمشکلات آنان فراهم شود .

رییس اتحادیه صنایع دستی استان اصفهان در گفتگو با ایران انلاین گفت : متاسفانه در دولت قبلی به صنایع دستی بی توجهی فراوانی شد و اکنون هنرمندان این رشته با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و با توجه به اینکه صنایع دستی می تواند یکی از بهترین فرصت های اقتصادی استان برای درامدزایی باشد می بایست توجه ویژه ای به ان داشته باشیم.
وی افزود : در حال حاضر از یک میلیون هنرمند صنایع دستی استان فقط ٣٦ هزار نفر تحت پوشش بیمه هنرمندان قرار گرفته اند . علاوه بر ان مطابق ماده ١٤٢ قانون مالیات های مستقیم ، هنرمندان صنایع دستی از پرداخت مالیات معاف هستند ولی متاسفانه در اصفهان برای دریافت مالیات از این قشر سلیقه ای بر خورد میشود و از انها مالیات دریافت می شود.
عباس شیردل در ادامه بیان داشت : با عنایت به توجه ویژه ای که شخص رییس جمهور قبلا نیز  به صنایع دستی اصفهان داشته اند ، امیدوار هستیم در زمان سفر ایشان به این استان ، رسیدگی به این موارد در راس موضوعات ،  قرار گیرد .
شیردل در انتها گفت : در سال گذشته نیز ایت الله رییسی دستور دادند  وزیر محترم میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور شخصا مسایل مربوط به این حوزه در اصفهان را بررسی نموده و رفع مشکلات ان را پیگیری کنند و این نشان از اطلاع بسیار خوب ایشان از اهمیت این هنر با اززش در دیار نصف جهان دارد.

کپی