اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

توضیحات پلیس در خصوص قتل عام خانوادگی در استان اصفهان

توضیحات پلیس در خصوص قتل عام خانوادگی در استان اصفهان

معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در خصوص ماجرای درگیری و قتل خانوادگی که روز گذشته در این استان رخ داد توضیحاتی را ارائه کرد.

 به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ" جهانگیر کریمی" بیان داشت: ساعت 17 روز گذشته در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر نزاع و درگیری خانوادگی در شهر گرگاب از توابع شهرستان شاهین شهر بلافاصله واحد گشت انتظامی این فرماندهی در محل حضور یافته و مشاهده کردند که فردی حدوداً 40 ساله به محل کار برادرش رفته و با یک قبضه اسلحه کلت کمری به او  شلیک و سپس از محل متواری شده است.
وی افزود: ماموران به منظور دستگیری متهم به منزل وی رفتند که مشخص شد او پس از مراجعه به منزل با شلیک یک تیر به سرش اقدام به خودکشی کرده است.
معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان  با بیان اینکه در زمان تیراندازی یکی از تیرها کمانه کرده و به پای دختر 6 ساله اش برخورد و باعث مجروح شدن وی شده بود  اظهار داشت: هر 3 مجروح حادثه توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شدند که در ادامه فرد ضارب براثر شدت جراحات وارده در بیمارستان جان باخت.
سرهنگ کریمی، علت بروز این حادثه را اختلاف فرد ضارب با اعضای خانواده خود عنوان کرد و اظهار داشت: در تحقیقات اولیه صورت گرفته توسط کارآگاهان پلیس آگاهی  مشخص شد فرد ضارب روز قبل از حادثه 3 نفر دیگر از اقوامش شامل همسر، پدر و مادر همسرش را نیز به قتل رسانده بود.
این مقام انتظامی با بیان اینکه تحقیقات تکمیلی در این خصوص کماکان ادامه دارد و کارآگاهان در حال بررسی دقیق تر این پرونده هستند به اعتیاد فرد ضارب اشاره کرد و عنوان داشت: اعتیاد بلایی خانمانسوز است که رد پای آن را در بیشتر جرایم و از جمله قتل های ناشی از اختلافات خانوادگی به وضوح مشاهده می شود.
معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه افراد معتاد در صورت بروز عصبانیت و درگیری های ناشی از اختلافات  قادر به کنترل خود نیستند و بنابر این دسترسی آنها به سلاح های سرد و گرم بسیار خطرناک است گفت: از شهروندان می خواهیم در صورت اطلاع از هرگونه خرید و فروش و یا نگهداری غیر مجاز سلاح توسط افراد موضوع را از طریق سامانه تلفنی 110 به پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت با این گونه افراد برخورد قانونی صورت گیرد و دیگر شاهد تکرار این گونه حوادث تلخ نباشیم.

کپی